Jak obciąć włosy męskie w domu? Oto kilka cennych trików

Jak obciąć włosy męskie w domu? To wcale nie jest proste zadanie, ale nie jest również niemożliwe do wykonania. Choć profesjonaliści preferują, by tę czynność pozostawić im, to bywają jednak sytuację, w których nie mamy możliwości udać się na wizytę do fryzjera. Jak zatem obciąć męskie włosy w domu? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Trzy uczesania, które zrobi każdy facet

Jak obciąć włosy męskie w domu? Rzeczy, które będą do tego potrzebne

Zanim zabierzesz się za obcinanie włosów np. swojemu partnerowi, przygotuj sprzęt, który będzie ci do tego potrzebny. Aby strzyżenie było jak najlepsze potrzebujesz:

 • maszynkę,
 • ostre nożyczki fryzjerskie,
 • klipsy do włosów,
 • zraszacz z wodą,
 • grzebień,
 • pelerynę fryzjerską lub ręcznik.

Jak obciąć włosy męskie w domu krok po kroku?

 1. Spryskaj dokładnie włosy spryskiwaczem z wodą tak, by całe były mokre.
 2. Wybierz nakładkę na maszynkę, która wyznaczy odpowiednią długość włosów.
 3. Uruchom maszynkę i przesuwaj maszynką od dolnych partii włosów ku górze. Najpierw zamij się bokami i tyłem. Włosów na czubku głowy nie ruszaj.
 4. Stań za plecami chłopaka, zaczesz mu włosy do tyłu i za pomocą grzebienia wyznacz pierwszą partię włosów do ścięcia nożyczkami. Chwyć pomiędzy palec wskazujący i środkowy pasmo włosów znajdujących się najbliżej twarzy i skróć do wybranej długości.
 5. Wyznacz kolejną partię włosów znajdującą się obok włosów już podciętych - to cięcie będzie wyznaczać długość, na jaką masz przycinać resztę włosów na czubku głowy. Powoli przesuwaj się na boki i w tył głowy wyznaczając sobie grzebieniem pas włosów do ścięcia.
 6. Następnie przeczesz włosy grzebieniem chwytając poszczególne pasma między palce i wyrównaj różnice strzyżeń.
 7. Na koniec weź maszynkę, zdejmij nakładkę i wyrównaj krawędzie fryzury zaczynając na karku i kończąc na bakach - maszynkę kieruj z góry na dół zgodnie ze wzrostem włosów.
 
Więcej o: