Half bun to hit wśród kobiet. Jak zrobić tę modną fryzurę? Odpowiadamy

Half bun to nie tylko bardzo modna obecnie fryzura, ale przede wszystkim też twarzowa, praktyczna i prosta do zrobienia. Z naszego tekstu dowiecie się krok po kroku, jak ją zrobić.

Half bun - nic ci nie mówi ta nazwa? Zatem spieszymy z podpowiedzią. Zapamiętaj dobrze tę nazwę. Jest to bowiem jedna z najbardziej modnych fryzur na ten sezon wiosna 2020 zgodnie z najnowszymi i najbardziej gorącymi trendami. I jesteśmy pewne, że half bun będzie modna również latem. Taka fryzura idealnie nadaje się na co dzień do casualowych stylizacji. Jest modna, wygodna i naprawdę prosta do zrobienia.

Zobacz wideo Prosta i szybka do zrobienia fryzura? Warkocz bez plecenia:

Half bun, czyli modna fryzura na sezon wiosna 2020 - jak wygląda?

Half bun to, jak sama nazwa wskazuje, pół kok lub pół koczek, zrobiony nie tradycyjnie ze wszystkich zebranych włosów, tylko z jego części. Taka fryzura jest bardzo kobieca, ale jednocześnie daje też efekt kontrolowanego nieładu na głowie. Idealnie współgra z luźnymi stylizacjami w stylu casual. Fryzura half bun jest nie tylko modna, świetnie się prezentuje, ale również prosta i szybka do zrobienia. 

Half bun to dodatkowo bardzo praktyczna i wygodna fryzura. Pomaga zebrać włosy, które znajdują się blisko twarzy, żeby nie przeszkadzały i nie wpadały nam np. do oczu.

Half bun - jak zrobić krok po kroku?

Half bun - jak zatem zrobić tę modną fryzurę? To wbrew pozorom nie jest ani trudne, ani też czasochłonne i nie wymaga specjalnym umiejętności fryzjerskich. Zbierz pasmo włosów z czubka głowy i zwiąż w kucyk. Następnie pasma te owiń wokół gumki. W ten sposób powstanie kok. Aby się utrzymał, podepnij go wsuwkami. Może też po prostu użyć do tego drugiej gumki. Resztę włosów pozostaw rozpuszczoną.

Aby dodać swojej modnej fryzurze half bun nieco zadziornego i niedbałego charakteru natapiruj lekko włosy. Również koczek nie musi być mocno zebrany i gładki, jak u baletnicy. Lepiej zostawić go w lekkim nieładzie, z wystającymi nieco pasmami. Jeśli masz cienkie i rzadkie włosy, użyj wypełniacza do koka. 

Więcej o: