Fryzury damskie krótkie dla 50 latki. Oto modne, odmładzające cięcia

Fryzury krótkie dla 50 latki to doskonały sposób na skuteczne odmłodzenie swojego wizerunku. Które krótkie fryzury sprawdzą się najlepiej u dojrzałych kobiet? Podpowiadamy!

Fryzura może skutecznie odejmować lub dodawać lat. Odpowiednio wykonanie cięcie przez dobrego fryzjera, potrafi dodać świeżości wizerunkowi i odmłodzić nawet o kilka lat. U dojrzałych kobiet w większości przypadków świetnie sprawdzają się krótsze cięcia, które są łatwe w codziennej stylizacji i dodają włosom objętości. Oto dwa rodzaje fryzur dla 50 latek, które sprawdzą się niemal u każdej kobiety

Zobacz wideo Makijaż cery dojrzałej. O czym musisz pamiętać?

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki - pixie cut

Moda na krótkie fryzury rozpoczęła się już po pierwszej wojnie światowej. Krótkie cięcia stały się swoistym manifestem, który miał wyrażać siłę oraz niezależność kobiet. Fryzura pixie cut pokazuje, że krótkie włosy również mogą być niezwykle kobiece. Jedną z najsłynniejszych prekursorek krótkich cięć była sama Coco Chanel. Fryzura typu pixie cut świetnie sprawdzi się niemal u każdej 50 latki, gdyż optycznie odmładza, dodaje świeżości, a ponadto jest niezwykle praktyczna.

 

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki - bob

Bob to klasyczna i ponadczasowa fryzura uwielbiana przez wiele kobiet na całym świecie. Zawsze jest na czasie i co ciekawe, można dopasować ją niemal do każdego kształtu twarzy, a także rodzaju włosów. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie minimalizm we fryzurach, ale nie chcą drastycznie skracać pasm. Niezbitym dowodem na to, że cięcie typu bob jest absolutnym klasykiem jest sama Anna Wintour - redaktor naczelna amerykańskiego Vogue'a - która nosi taką fryzurę już od wielu lat. 

 
Więcej o: