Amol na włosy to prosty, domowy sposób na przyspieszenie ich porostu. Jak go stosować, aby uzyskać najlepsze efekty?

Amol stosowany na włosy przyspiesza ich porost. Należy jednak tutaj zachować regularność. Z amolu robimy wcierkę, którą, jak sama nazwa wskazuje, wcieramy w skórę głowy.

Amol na włosy? Tak, tak, dobrze czytasz. Amol powszechnie znany jest i używany od wielu lat w celach przede wszystkim zdrowotnych. Jest produktem leczniczym w postaci płynu, który dodatkowo zawiera tradycyjnie stosowane i cenne olejki eteryczne. Jak się okazuje, amol bardzo dobrze działa również na włosy. Jak? Jak go stosować? Tego dowiecie się z dalszej części naszego artykułu.

Zobacz wideo Prosta fryzura, czyli warkocz bez plecenia:

Amol na włosy - działanie

Amolu można użyć do samodzielnego przygotowania w domu wcierki do włosów. Taki specyfik regularnie stosowany ma bardzo dobry wpływ na porost włosów - przyspiesza go. Domowa wcierka dobrze odżywia cebulki włosów i tym samym w konsekwencji pozytywnie wpływa na same włosy (odżywiając je) i ich ogólną kondycję.

Amol na włosy - jak przygotować?

Amol na porost włosów - jak przygotować taką domową wcierkę? To bardzo proste. Wystarczy zmieszać go z wodą w proporcji 1:2. A następnie aplikować na skórę głowy.

Amol na włosy - jak nakładać taką wcierkę? Jak często stosować?

Wcierka z amolu na włosy przyniesie pozytywny skutek tylko i wyłącznie, jeśli będziemy ją stosować regularnie. Najlepiej jest to robić codziennie lub ewentualnie co drugi dzień, można przed myciem włosów bądź też już po - jak nam wygodniej. Ważna jest tutaj przede wszystkim regularność. My zalecamy używać wcierek z amolu na włosy przed ich myciem, aby uniknąć efektu przetłuszczania się ich.

Takie gotowe wcierki z amolu nakłada się na kilka godzin aż do wchłonięcia. Jak się to robi? Pamiętaj, aby wcierkę nakładać i wmasowywać w skórę głowy, nie we włosy. Ma ona dotrzeć do ich cebulek. Nakładając wcierkę z amolu na włosy można np. użyć strzykawki, butelki z atomizerem bądź też buteleczki z pipetą.

Mieszankę z amolu najlepiej rozprowadzać na główny przedziałek (w zależności od tego, czy nosisz go po środku czy z boku), a następnie przesuwać pasma włosów, robiąc kolejne przedziałki i tak wcierać wcierkę z amolu. Pamiętaj, aby na koniec zrobić masaż głowy. W ten sposób pobudzisz krążenie w skórze, dzięki czemu cenne składniki odżywcze szybciej wnikną i dotrą tam, gdzie powinny.

Więcej o: