Cebula na siwe włosy. Prosty, tani, domowy sposób krok po kroku. Pomaga również na łupież i przyspiesza porost

Cebula na siwe włosy pomoże zachować twoim puklom młody wygląd. Jak zatem używać tego warzywa, aby szybko widzieć efekty? Odpowiadamy.

Cebula na siwe włosy to skuteczny i sprawdzony domowy sposób naszych babć. Tak, tak, dobrze czytasz. To nie żart. Jak zatem używać cebuli, aby pomogła ci zniwelować siwe włosy? Odpowiedź w naszym tekście.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z wypadającymi włosami po porodzie?

Sok z cebuli na siwe włosy - sprawdzony domowy sposób

Cebula (a konkretnie sok z tego warzywa) to prosty, tani i naturalny sposób na walkę z siwymi włosami. Jak przygotować taką naturalną mieszanką? Wystarczy obrać dużą cebulę, a następnie ją zetrzeć. Sok z cebuli, który wtedy powstanie, należy dokładnie wetrzeć w skórę głowy (i na koniec rozetrzeć na całej długości włosów) i tak pozostawić na minimum 20 minut (a najlepiej dłużej, wtedy będzie lepszy efekt). Po upływie zalecanego czasu włosy wystarczy umyć szamponem, którego używasz na co dzień. Prawda, że proste?

Cebula to nie tylko skuteczny, domowy sposób na siwe włosy. To jedno niepozorne warzywo pomaga również w walce z łupieżem, przetłuszczaniem się pukli oraz z ich wypadaniem. Pamiętaj przy tym, że aby cebula naprawdę pomogła naszym włosom, musi być stosowana regularnie. Najlepiej robić to średnio trzy razy w tygodniu.

Siwe włosy - skąd się biorą?

Siwe włosy przybierają taki kolor, gdyż jest to barwa keratyny, czyli podstawowego budulca naszych włosów. Dany kolor włosów nadaje im natomiast barwnik melanina. Wraz z wiekiem, ilość melaniny we włosach jest coraz mniejsza, dlatego zaczynają one przybierać barwę keratyny i w konsekwencji włosy stają się siwe.

Siwe włosy w młodym wieku - skąd się biorą?

Jeżeli w młodym wieku zaczynają u ciebie pojawiać się siwe włosy, może to oznaczać, że masz do tego genetyczną skłonność. Zapytaj rodziców, czy u nich było podobnie. Oprócz genetyki, ogromną rolę w procesie siwienia odgrywa stres. Naukowcy z uniwersytetów w Sao Paulo i Harvardzie odkryli dlaczego. Intensywny stres uszkadza komórki odpowiedzialne za stan włosów i skóry. Uszkadza to ich koloryt, dlatego włosy zmieniają kolor na siwe. Siwienie może przyśpieszać też niezdrowy tryb życia. Jeśli się nie wysypiasz, jesteś ciągle w biegu, jesz niezdrowo, a do tego pijesz sporo alkoholu i palisz, nic dziwnego, że pojedyncze włosy zareagują zmianą koloru na siwy, nawet w bardzo młodym wieku. 

Siwe włosy - jak sobie z nimi radzić?

Z pierwszymi siwymi włosami możesz sobie radzić naturalnymi, domowymi sposobami. Są to najczęściej wcierki oraz płukanki. Więcej na ten temat

Więcej o: