Fryzury damskie krótkie dla 50-latki. Odejmą lat i dodadzą stylu

Fryzury damskie krótkie dla 50-latki są nie tylko bardzo wygodne, ale także niezwykle stylowe. I co bardzo ważne, takie cięcia zazwyczaj optycznie odejmują lat. Poznaj odmładzające krótkie fryzury i zdecyduj, która z nich najbardziej pasuje do ciebie.

Prawdopodobnie w połowie maja zostaną ponownie otwarte salony fryzjerskie. Wiele osób poszukuje więc obecnie inspiracji, które będzie można wykorzystać już po złagodzeniu obostrzeń. Oto kilka propozycji odmładzających fryzur damskich dla 50-latek. 

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki

Jedną z najważniejszych prekursorek krótkich fryzur była Coco Chanel. Słynna projektantka jako jedna z pierwszych udowodniła, że odważne cięcia mogą być niezwykle stylowe i eleganckie, a z wiekiem optycznie odmładzają.

Zobacz wideo Henna do brwi krok po kroku:

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach: pixie cut

Nasza pierwsza propozycja odmładzającej krótkiej fryzury to pixie cut. To dosyć odważne cięcie, które jest bardzo stylowe i wygodne. Optycznie odmładza i dodaje naszemu wizerunkowi świeżości. Doskonale sprawdzi się w przypadku pań, które noszą okulary

 

Fryzury dla 50 latki: klasyczny bob

Jedną z najbardziej klasycznych i ponadczasowych fryzur jest bob. Od lat lansuje ją jedna ze światowych ikon mody - redaktor naczelna amerykańskiego Vogue'a Anna Wintour.

Bob to stylowe, minimalistyczne i bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal przy każdym typie włosów i kształcie twarzy. Poza tym takie cięcie doradzane jest paniom, które chcą nieco odświeżyć swój wizerunek, ale boją się zbyt drastycznych zmian (takich jak na przykład wspomniana fryzura pixie cut). 

Fryzury dla 50 latki? Poznaj największe hity na 2020 rok:

Modne krótkie fryzury dla 50 latki: bob blunt z grzywką

A może zainteresuje cię wariacja na temat klasycznego boba, czyli bob blunt z grzywką? Jest to jedna z najmodniejszych fryzur w tym roku. Kobieca, stylowa i bardzo praktyczna. Poza tym pasuje do wielu typów urody i kształtów twarzy. 

Bob blunt z grzywką to fryzura, która odmładza, a dodatkowo dodaje objętości twoim włosom. Powinna więc spodobać się posiadaczkom cienkich i rzadkich włosów. Więcej na temat tego cięcia dowiesz się z naszego artykułu:

Przeczytaj także:

Więcej o: