Maseczka drożdżowa na włosy. Domowy sposób na wypadanie włosów

Maseczka drożdżowa na włosy to rozwiązanie dla osób, które mają osłabione włosy z tendencją do wypadania. Dowiedz się, jak ją stosować i jakich możesz spodziewać się efektów.

Drożdże to źródło wielu składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na kondycję i wygląd naszych włosów. Zawierają m.in. witaminy z grupy B oraz aminokwasy, które wpływają na wzmocnienie cebulek oraz zapobiegają przetłuszczaniu się skóry głowy.

Przez to drożdże często są wykorzystywane przez przemysł kosmetyczny w produktach do włosów. Okazuje się jednak, że takie maseczki drożdżowe możemy wykonać także samodzielnie w domu

Zobacz wideo Henna na brwi krok po kroku:

Maseczka drożdżowa - składniki

Jak zrobić maseczkę drożdżową na włosy? To bardzo proste! Oprócz drożdży piekarskich (1/2 kostki) będziesz potrzebowała także dwóch łyżeczek oleju rycynowego oraz dwóch łyżeczek żelu aloesowego. Nie posiadasz żelu aloesowego? Jak zrobić go w domu? Dowiesz się z naszego artykułu:

Maseczka drożdżowa na włosy krok po kroku

Maseczka z drożdży, żelu aloesowego i olejku rycynowego nie tylko zapobiega łamaniu się i wypadaniu włosów, ale także przyspiesza ich porost, poprawia elastyczność, a także oczyszcza skórę głowy. Jak zrobić maseczkę drożdżową? Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  • Dokładnie wymieszaj ze sobą drożdże, olejek rycynowy oraz żel aloesowy (do uzyskania jednolitej konsystencji).
  • Zwilż włosy wodą.
  • Nałóż maseczką na skórę głowy.
  • Dla lepszego efektu owiń głowę folią spożywczą.
  • Zmyj maseczkę po 30-40 minutach.

Dowiedz się także, jak zrobić drożdże domowe: 

Więcej o: