Najdłuższe włosy świata: mają 28 metrów długości i ważą 19 kilogramów

Najdłuższe włosy świata to temat, który wzbudza spore zainteresowanie. Kto jest obecnie ich posiadaczką? Dowiesz się z naszego artykułu.

Od kilku sezonów bardzo modne są krótkie fryzury. Są nie tylko bardzo wygodne, ale także bardzo stylowe. To m.in. cięcie pixie cut czy bob blunt. Do niektórych ta moda jednak nie przemawia. Poznajcie posiadaczki najdłuższych włosów świata. 

Najdłuższe włosy świata: Asha Mandela

Kilka lat temu zrobiło się głośno o Ashy Mandeli, która mieszka w Stanach Zjednoczonych, a pochodzi z Trynidadu i Tobago. Kobieta została okrzyknięta posiadaczką najdłuższych włosów świata.

Zobacz wideo Jak wyregulować brwi?

Co ciekawe, w czasie ogłoszenia rekordu jej włosy miały prawie 28 metrów długości i ważyły 19 kilogramów. Kobieta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako posiadaczka najdłuższych dreadlocków na świecie. Pielęgnacją niezwykle długich włosów Ashy zajmuje się jej mąż Emmanuel Chege. Mężczyzna robi to dwa razy w tygodniu. Zobaczcie, jak prezentuje się słynna fryzura Ashy:

 

Kwestia rekordu Ashy wzbudzała jednak pewne wątpliwości. To dlatego, że komisja nie mogła rozstrzygnąć, czy do jej dreadlocków nie zostały wplecione żadne doczepki. Dlatego stworzono dla niej osobą kategorię. 

Najdłuższe włosy świata: Xie Qiuping

Z kolei rekord w kategorii najdłuższe włosy świata w Księdze Rekordów Guinnessa należy do Xie Qiuping z Chin. Kobieta zaczęła zapuszczać włosy w 1973 roku jako trzynastolatka. W czasie gdy została rekordzistką świata, mierzyły 5,6 metra długości. Zobaczcie, jak prezentują się jej imponujące włosy Chinki:

Najdłuższe włosy świata - kto jest ich posiadaczką?Najdłuższe włosy świata - kto jest ich posiadaczką? Instagram: creativehaircorner

Przeczytaj także:

Więcej o: