Fazy księżyca a włosy. Czy pielęgnacja w zgodzie z kalendarzem księżycowym ma znaczenie?

Powszechnie wiadomo, że fazy księżyca mają wpływ nie tylko na przyrodę, lecz także na smopoczucie ludzi. Okazuje się jednak, że oprócz tego, księżyc może dyktować nam, kiedy powinno się umawiać wizytę u fryzjera. Jak fazy księżyca wpływają na włosy?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli fazy księżyca wpływają na tak wiele obszarów życia, to mogą również oddziaływać na naszą urodę. Wiele osób uważa, że pielęgnacja włosów zgodnie z fazą księżyca jest znacznie efektywniejsza. Sama Marina Łuczenko-Szczęsna zdradziła, że jednym z sekretów w pielęgnacji włosów jest podcinanie końcówek w pełnię księżyca, co deje im impuls, by szybciej rosnąć.

Zobacz wideo Domowy tonik z lipy - jak go wykonać?

Fazy księżyca a włosy - cięcie

Jeśli chcesz, aby twoje włosy rosły szybciej, powinnaś obcinać je między pełnią a nowiem. Przybywający księżyc sprzyja wzrostowi włosów po cięciu, dzięki czemu szybciej zapuścisz swoje kosmyki.Jeśli natomiast jesteś posiadaczką krótkiej fryzury i chcesz, by włosy odrastały wolniej, zaplanuj strzyżenie na czas pomiędzy nowiem a pełnią - dzięki temu dłużej zachowasz swoją fryzurę.

Fazy księżyca a włosy - koloryzacja

Starodawne wierzenia mówią, że koloryzację najlepiej wykonywać w fazie nowiu. Wówczas ciało, skóra i włosy wyglądają najpiękniej, a efekty koloryzacji będą najbliższe naszym założeniom. Ponadto, koloryzacja podczas fazy nowiu sprawi, że trwałość zabiegu będzie znacznie większa.

Fazy księżyca a włosy - pielęgnacja

Pierwsza kwadra księżyca jest natomiast idealnym czasem, by skupić się na intensywnie regenerujących zabiegach, gdyż księżyc przybywający symbolizuje odnowienie, co sprzyja regeneracji oraz odnowie włosów

Fazy księżyca a włosy - kiedy zostawić pasma w spokoju?

Oprócz dobrych dni podczas fazy księżyca, które sprzyjają eksperymentom z naszymi włosami, są również i takie, podczas których lepiej zostawić je w spokoju. To czas, kiedy księżyc znajduje się w konstelacji z Rakiem, Rybami i Skorpionem - wówczas zrezygnuj z cięcia, koloryzacji czy mocnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Więcej o: