Maseczka miodowa na włosy to tani, domowy sposób na ich nawilżenie. Przyspieszy też ich porost

Maseczka miodowa na włosy to idealny sposób na ich nawilżenie i odżywienie. Co więcej przyspiesza ich porost i działa rojaśniająco.

Maseczka miodowa na włosy to sprawdzony, domowy i naturalny sposób naszych babć. Nic dziwnego! Jest tani i daje spektakularne efekty, lepsze niż niejedna droga odżywka czy maska kupiona w drogerii. Jak działa taka maseczka miodowa na włosy? Jak ją zrobić? Jak nakładać? Odpowiedź w naszym tekście.

Maseczka miodowa na włosy - działanie

Maseczka miodowa na włosy potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Przede wszystkim doskonale regeneruje i wzmacnia, nawilża oraz poprawia ogólną kondycję kosmyków. Co więcej, ma działanie wygładzające i nabłyszczające. Warto jednak przy tym wiedzieć, że miód działa również na włosy rozjaśniająco, dlatego polecamy go w szczególności posiadaczkom włosów blond.

Maseczka miodowa na włosy ze względu na swoje właściwości zalecana jest posiadaczkom zniszczonych, suchych i łamliwych kosmyków. Dobrze działa również na rozdwojone końcówki. Chcesz przyspieszyć porost włosów? Postaw na maseczkę miodową. Taka domowa i naturalna odżywka bardzo dobrze działa nie tylko na same włosy, ale również i na skórę głowy, a tym samym na cebulki.

Maseczka miodowa na włosy - jak zrobić?

Maseczka miodowa na włosy jest bardzo prosta w zrobieniu. I tania! Wystarczy, że dodasz trochę miodu (naturalnego, nie sztucznego!) do maski do włosów w proporcji: łyżka miodu na dwie łyżki maski. Zwróć przy tym uwagę, aby nie nakładać na swoje pukle zbyt dużej ilości tego słodkiego specyfiku. Miód jest lepki, więc możesz mieć potem problemy z jego zmyciem.

Maseczka miodowa na włosy - jak nakładać?

Gotową maseczkę miodową należy nakładać na umyte i wysuszone ręcznikiem włosy (niech będą lekko wilgotne, ale nie całkowicie suche). Najlepiej dodatkowo nałożyć jeszcze na głowę foliowy czepek, owinąć włosy ręcznikiem i podgrzać go suszarką. Dzięki temu składniki odżywcze z miodu szybciej wnikną we włosy i w skórę głowy. Jak długo należy trzymać taką maseczkę miodową? Minimum 20 minut, ale lepiej dłużej, optymalnie godzinę.

Więcej o: