Olej rzepakowy na włosy - nawilża i odżywia. Pomoże w przypadku suchej skóry głowy

Olej rzepakowy na włosy? Okazuje się, że produkt ten sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także w domowej kosmetyce. Dowiedz się, jak olej rzepakowy wpływa na włosy i kto powinien z niego skorzystać.

Olej rzepakowy na włosy? To nie żart! Produkt ten wykazuje wiele cennych właściwości, które mają dobry wpływ na kondycję i wygląd naszych włosów. Poza tym pomaga także w przypadku różnych problemów skóry głowy. Dowiedz się więcej na temat tego niezwykłego produktu. 

Olej rzepakowy: co zawiera?

Olej rzepakowy powstaje w trakcie procesu wyciskania nasion rzepaku. Które składniki decydują o tym, że ma on świetny wpływ na włosy i skórę głowy? Olej rzepakowy jest bogaty m.in. w:

  • liczne witaminy - m.in. A, D, E, K;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe;
  • sterole roślinne.
Zobacz wideo Dowiedz się, jak rzeżucha wpływa na włosy:

Olej rzepakowy na włosy - jak stosować?

Jak stosować olej rzepakowy na włosy? Będą ci potrzebne 3 łyżki produktu. Wetrzyj olej w całe pasma (mają być suche) oraz skórę głowy (jeśli borykasz się na przykład z łupieżem czy problemem przesuszania). Pozostaw produkt na minimum pół godziny. Na sam koniec umyj włosy sprawdzonym szamponemPamiętaj o regularności. O tym, jak często należy olejować włosy dowiesz się z naszego artykułu >>

Olej rzepakowy na włosy - efekty

Jakie efekty przyniesie stosowanie oleju rzepakowego na włosy? To m.in. nawilżenie i odżywienie włosów. Poza tym twoje pasma przestaną się puszyć i będą bardziej podatne na układnie. 

Warto wspomnieć, że olej rzepakowy wpływa także na stan skóry głowy. Regularnie stosowany zapobiega m.in. łupieżowi i wypadaniu włosów. Poza tym to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które borykają się z problemem jej przesuszania. Nawilżające właściwości produktu poprawią jej kondycję. 

UWAGA! Jeśli zdecydujesz się na taką domową kurację na włosy, zadbaj o to, by korzystać ze sprawdzonego produktu dobrej jakości. Najlepiej sprawdzi się olej rzepakowy nierafinowany. 

Przeczytaj także:

 

Więcej o: