Fryzura damska: krótkie włosy. Zestawienie najmodniejszych cięć [ZDJĘCIA]

Krótkie włosy to nie tylko wygoda. Takie cięcia są zazwyczaj także bardzo stylowe i eleganckie. Najciekawsze inspiracje na krótkie fryzury damskie poznasz w artykule i zobaczysz w naszej galerii zdjęć.

Już niedługo zostaną otwarte ponownie salony fryzjerskie. Wiele osób szuka więc pomysłu na nową fryzurę. Poznaj najmodniejsze krótkie fryzury damskie

Fryzura damska: krótkie włosy [ZDJĘCIA]

Krótkie włosy to nie tylko wygodne i praktyczne, ale także bardzo stylowe rozwiązanie. Prekursorką takich radykalnych cięć była sama Coco Chanel. Słynna projektantka udowodniła, że nosząc krótkie włosy, można wyglądać bardzo kobieco, elegancko i modnie. Najciekawsze inspiracje na krótkie fryzury damskie poznasz w dalszej części artykułu i zobaczysz w naszej galerii zdjęć. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała nową fryzurę:

Krótkie fryzury damskie: asymetryczny bob

Czy pamiętacie, że bob może występować także w wersji asymetrycznej? Taką fryzurę kilka lat temu lansowała m.in. Rihanna. Teraz cięcie jest znowu bardzo modne. Czym wyróżnia się taka stylizacja włosów? Z przodu są one wyraźnie dłuższe niż z tyłu. W skrócie asymetryczny bob od tyłu przypomina literę A. 

Krótka fryzura damska na pazia

Kolejna propozycja to fryzura na pazia. Nie jest to jednak stylizacja dla każdego. Takie cięcie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku pań o szczupłych i pociągłych twarzach. Warto dodać, że fryzura na pazia dobrze wygląda w połączeniu z nieco chaotyczną grzywką. 

Fryzura damska: pixie cut

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z najmodniejszych krótkich cięć w ostatnim czasie, czyli pixie cut. To wygodna i odmładzająca optycznie stylizacja włosów. Co ciekawe, była modna w latach 60. ubiegłego stulecia. Niedawno powróciła jednak do łask i cieszy się coraz większą popularnością wśród pań, które nie boją się takich odważnych cięć. Więcej na temat fryzury pixie cut dowiesz się z naszego artykułu:

Przeczytaj także:

Więcej o: