Fryzury dla okrągłych twarzy, które wyszczuplają optycznie [ZDJĘCIA]

Jakie fryzury będę najlepsze dla okrągłych twarzy? Czego unikać? Poznaj nasze zestawienie najciekawszych fryzur dla posiadaczek okrągłych twarzy i obejrzyj galerię zdjęć.

Posiadaczki okrągłych twarzy często poszukują cięć, które wyszczuplają optycznie. A jak wiadomo, dobra fryzura, potrafi zdziałać cuda. Poznajcie propozycje stylizacji dla okrągłych twarzy.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek chwali się nową fryzurą

Fryzury dla okrągłych twarzy: long bob z przedziałkiem na środku

Jednym z najmodniejszych cięć w ostatnich sezonach jest long bob, czyli fryzura do ramion. Naszym zdaniem taka stylizacja doskonale sprawdzi się w przypadku posiadaczek okrągłych twarzy. Dobrze jest w takich przypadkach zrezygnować z grzywki i postawić na przedziałek na środku. Takie cięcie zapewnia wizualnie idealny owal twarz, a co za tym idzie optycznie wyszczupla.

Dlaczego w takich przypadkach lepszy jest long bob (znany także jako lob) od klasycznego boba? Zbyt krótkie cięcia nie sprawdzają się u pań o okrągłych twarzach. Najlepiej, gdy włosy sięgają mniej więcej do ramion. W przeciwnym razie twarz może prezentować się jak zamknięta w hełmie. 

 

Fryzury dla okrągłych twarzy: długie włosy

Panie o okrągłych twarzach bez obaw mogą zdecydować się na zapuszczenie włosów. Długie pasma nie tylko optycznie wydłużą twarz, ale także zamaskuje najszersze jej punkty. To dobre rozwiązanie zarówno dla posiadacz kręconych, jak i prostych włosów. Ciekawym dodatkiem może być ukośna grzywka, która delikatnie okala twarz. 

Fryzury dla okrągłych twarzy - czego unikać?

Które cięcia nie będą pasowały posiadaczkom okrągłych twarzy? Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • Zrezygnuj z ciężkich i prostych grzywek. Najlepiej sprawdzą się te opadające na bok.
  • Zrezygnuj z bardzo krótkich cięć. Jeśli marzy ci się bob, postaw na fryzurę lob, która sięga do ramion.
  • Unikaj stylizacji, które koncentrują się w okolicy policzków i szczęki. Zbyt duża objętość w tych miejscach sprawia, że wydają się one optycznie masywniejsze. 

Przeczytaj także:

Więcej o: