Long bob - modna fryzura, na punkcie której oszalały gwiazdy. Jest kobieca i stylowa. Dodaje włosom objętości

Long bob to jedna z najmodniejszych fryzur w tym sezonie. Nie dość, że jest bardzo kobieca i stylowa, to w dodatku jest też uniwersalna i dodaje objętości. Jak wygląda? Komu pasuje?

Long bob to supermodna obecnie fryzura, która bardzo często zwana jest również lob bądź też collarbone bob. To hit wśród stylizacji włosów na sezon wiosna/lato 2020. Jest to odmiana klasycznej i ponadczasowej fryzury bob. Różni się od niej tym, że włosy są nieco dłuższe. Jak wygląda modna fryzura long bob? Komu pasuje? Jak o nią dbać? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Prosty i szybki do zrobienia koczek:

Long bob - jak wygląda ta modna fryzura i komu pasuje? [trendy na sezon wiosna/lato 2020]

Long bob to bardzo kobieca i stylowa fryzura, która w dodatku pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. Jest to dość bezpieczna stylizacja włosów, bowiem nie są one zbyt krótkie, ani też zbyt długie. Long bob to fryzura, która dobrze wygląda zarówno przy prostych, jak również przy kręconych włosach. Jej kolejną zaletą jest to, że jest naprawdę łatwa w ułożeniu. 

Long bob - jak wygląda? Jak już wcześniej pisaliśmy jest to po prostu przedłużona odmiana klasycznego boba. Włosy w takiej fryzurze sięgają mniej więcej do obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył.

Long bob - jak czesać?

Long bob to modna fryzura, którą można układać na wiele różnych sposobów. Może to być stylizacja z prostym przedziałkiem i włosami zaczesanymi na jedną stronę. Może też występować w wersji asymetrycznej, z grzywką lub bez. Dobrze wygląda zarówno na prostych, jak i kręconych włosach.

Trendy na sezon wiosna/lato 2020 to przede wszystkim fryzura long bob w wersji nieco bałaganiarskiej, w której włosy są jakby rozwichrzone i delikatnie ułożone przez wiatr. Najlepiej postaw na swobodnie opadające pasma włosów, które będą w lekkim nieładzie. Dodatkowo możesz je delikatnie pofalować i natapirować, dzięki czemu zyskają objętość. 

Long bob - pielęgnacja

Fryzura long bob nie wymaga jakiejś specjalnej pielęgnacji. Ważne jest przede wszystkim dobre obcięcie. Poza tym po każdym myciu włosów powinno nakładać się odżywkę (taką do spłukiwania bądź też nie). Raz w tygodniu warto dodatkowo zafundować sobie maskę. Najlepiej potrzymać ją przez ok. 30 minut, z założonym na głowę ręcznikiem. Ciepło dodatkowo aktywizuje działanie maski.

Więcej o: