Jaka fryzura mi pasuje? Łatwy sposób, dzięki któremu sprawdzisz to w domu

Jaka fryzura mi pasuje? Jak długość będzie najlepsza? Tego typu pytania zadaje sobie wiele kobiet. Podpowiadamy, jak możesz to sprawdzić.

Wiele osób poszukuje obecnie pomysłu na wakacyjną fryzurę. Jaka długość włosów będzie najlepsza? Czy modne w ostatnim czasie krótkie cięcia pasują do twojego kształtu twarzy? Możesz sprawdzić to w domu.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio farbuje włosy w domu:

Jaka fryzura mi pasuje?

Długie czy krótkie? To jedno z najpowszechniejszych pytań przed wizytą u fryzjera. Wiemy, co możesz zrobić, żeby uniknąć błędu. Będą ci potrzebne do tego jedynie dwa przybory - ołówek i linijka. Metodę 2.25 cala opracował światowej sławy fryzjer John Frieda. Dowiedz się, jak z niej skorzystać. 

Jaka fryzura mi pasuje? Metoda 2.25 cala

Jak sprawdzić w domowych warunkach, jaka fryzura ci pasuje? Okazuje się, że jest to bardzo łatwe. Przygotuj ołówek i linijkę. Następnie ołówek umieść poziomo pod brodą, natomiast linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha. Teraz możesz sprawdzić, czy linie wyznaczone przez przybory przecinają się pod kątem prostym oraz jaką wartość pokazuje czubek ołówka.

Jak interpretować wyniki? Zdaniem Johna Frieda, jeśli wynik przekracza 6 cm, bardziej pasują ci długie włosy. Natomiast, jeżeli wielkość jest mniejsza niż 2.25 cala (6 cm), do twarzy będzie ci z krótkim cięciem. To na przykład modna w ostatnich miesiącach fryzura pixie cut. Więcej na jej temat dowiesz się z naszego artykułu >>

Przeczytaj także:

Więcej o: