Odmładzające i modne fryzury dla dojrzałych kobiet. Są bardzo stylowe i odejmują lat

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. Są to: klasyczny bob, jego przedłużona wersja - long bob, pixie cut oraz bun lift.

Zabiegi kosmetyczne, botoks, lifting to nie jedyne metody, dzięki którym odejmiesz sobie lat. Są na to również prostsze, szybsze, tańsze i przede wszystkim mniej inwazyjne metody. Odmładzanie za pomocą fryzury! Tak, dobrze czytasz. 

Zobacz wideo Piękny i prosty do zrobienia koczek:

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - krótkie fryzury

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet, czyli jakie? Przede wszystkim krótkie włosy, ponieważ taka długość skutecznie odejmuje lat i dodaje przy tym młodszego, promiennego wyglądu. Długie włosy są piękne i bardzo kobiece, niestety nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie postarzają. 

Warto również wiedzieć, że włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki przegląd modnych i jednocześnie odmładzających fryzur dla dojrzałych kobiet.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - klasyczny bob

Bob to ponadczasowa klasyka i uniwersalna fryzura, która pasuje kobietom w każdym wieku, ale szczególnie zaleca jest tym dojrzałym. Włosy sięgające linii brody (z grzywką lub bez) są kobiece, łatwo się układają i w dodatku nie wymagają skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Fryzura na tzw. boba pasuje praktycznie każdemu i nie wychodzi z mody - jest ponadczasową klasyką. Ważne jest tu jednak dobre obcięcie włosów u sprawdzonego fryzjera.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - long bob

Jeżeli chcesz mieć odmładzającą fryzurę, możesz również postawić na odmianę klasycznego boba, czyli long bob. Taka modna stylizacja włosów jest bardzo kobieca i stylowa i w dodatku pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. Long bob to również bezpieczna fryzura, ponieważ w jej przypadku włosy nie są ani zbyt krótkie, ani zbyt długie. Jak wygląda taka modna fryzura odmładzająca? Jest to przedłużona odmiana klasycznego boba. Włosy w takiej fryzurze sięgają mniej więcej do obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - pixie cut

Pixie cut to fryzura, która prym wiodła w latach 60. XX wieku. W tym sezonie znowu powraca do łask. To bardzo krótkie i radykalne obcięcie włosów, które optycznie odejmuje lat i dodaje promiennego wyglądu. Wbrew pozorom taka fryzura pixie cut jest bardzo kobieca, stylowa, a do tego niezwykle praktyczna i łatwa w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień. No i przede wszystkim odmładza!

Pixie cut to fryzura, w której włosy są bardzo krótkie. Cięcie jest jednak przy tym delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura jest bardzo lekka, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Bun lift - odmładzająca fryzura, która działa jak błyskawiczny lifting

Możesz również postawić na modną fryzurę bun lift. Jest bardzo prosta i szybka do zrobienia, a daje spektakularne efekty w postaci błyskawicznego liftingu. Wystarczy zrobić sobie na głowie bun lift, aby uzyskać efekt napiętej i uniesionej skóry oraz optycznego wygładzenia zmarszczek. Więcej:

Więcej o: