Płukanka z pokrzywy na włosy potrafi zdziałać cuda! Poradzi sobie z ich wypadaniem i przetłuszczaniem się

Płukanka z pokrzywy na włosy to sprawdzony, domowy, tani, prosty i naturalny sposób na ich wypadanie oraz przetłuszczanie. Jak działa? Jak przygotować taką płukankę z pokrzywy i jak stosować? Odpowiadamy.

Płukanka z pokrzywy na włosy to tani, prosty w użyciu, skuteczny i domowy sposób na piękne włosy. Działa lepiej niż niejedna odżywka czy maska, a kosztuje naprawdę niewiele. To sprawdzony już od lat sposób naszych babć.

Pokrzywa większości osobom kojarzy się z chwastem. Warto przy tym jednak wiedzieć, że roślina ta posiada właściwości lecznicze i odżywcze. I doskonale działa na włosy! Jakie efekty daje taka płukanka z pokrzywy na włosy? Jak ją przygotować? Jak często stosować? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Stylowa i prosta do zrobienia fryzura - koczek:

Płukanka z pokrzywy na włosy - działanie, efekty

Płukanka z pokrzywy na włosy, która stosowana jest regularnie, bardzo korzystnie działa na ich ogólną kondycję i poprawia wygląd. Przede wszystkim zalecana jest osobom, które mają dwa rodzaje problemów z włosami:

  1. przetłuszczające się włosy,
  2. wypadanie włosów.

Taka płukanka z pokrzywy na włosy w obu przypadkach potrafi zdziałać cuda! Warto jednak przy tym pamiętać, że musi być stosowana regularnie.

Płukanka z pokrzywy na włosy - jak przygotować krok po kroku?

Jak przygotować taką płukankę do włosów z pokrzywy? Najlepiej wykorzystać do tego suszone liście pokrzywy (można je kupić bądź też samemu zebrać i ususzyć). Można też użyć gotowych torebek z herbatki pokrzywowej. Roślinę należy zalać gorącą wodą w proporcjach: 1 łyżka suszonych liści lub dwie torebki pokrzywy na 250 ml. wody. Przygotowując napar weź pod uwagę gęstość swoich włosów i ich długość. Koniecznie poczekaj, aż taka płukanka z pokrzywy ostygnie. Przez ten czas umyj swoje włosy. Gotową, ostudzoną i odcedzoną płukankę z pokrzywy stosuj po umyciu. Pamiętaj, aby jej nie zmywać, tylko pozostawić na włosach do wyschnięcia.

Płukanka z pokrzywy na włosy - jak często stosować?

Płukankę z pokrzywy na włosy należy stosować regularnie, tylko wtedy zobaczymy efekty. Najlepiej robić to po prostu po każdym myciu włosów. Nie rzadziej niż raz na tydzień.

Więcej o: