Clavi cut to modna fryzura, na punkcie której oszalały gwiazdy. Optycznie wyszczupla twarz

Clavi cut to hit na nadchodzący sezon lato 2020. Fryzura jest nie tylko modna, bardzo kobieca i naturalnie wygląda, ale przede wszystkim wysmukla twarz. Z naszego tekstu dowiesz się, jak wygląda clavi cut, komu pasuje i jak ją osiągnąć.

Clavi cut - nic ci nie mówi ta nazwa? To szybko musisz to nadrobić. Clavi cut to bowiem jedna z najmodniejszych fryzur na nadchodzący sezon lato 2020. Na punkcie tej stylizacji włosów oszalały największe gwiazdy, a także popularne Instagramerki oraz Youtuberki. Wystarczy wpisać hasztag #clavicut na Instagramie bądź też na Pintereście, aby się o tym szybko przekonać. Jak wygląda taka modna fryzura i hit na sezon lato 2020, czyli clavi cut? Jak ją osiągnąć? Komu pasuje? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu. 

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura - koczek:

Clavi cut - modna fryzura na sezon lato 2020 [trendy]

Clavi cut to nie tylko modna fryzura i hit na nadchodzący sezon, ale również doskonałe rozwiązanie dla wielu kobiet. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że taka stylizacja włosów jest dość uniwersalna, dzięki czemu pasuje większości osobom, bez względu na wiek, czy kształt twarzy. Co więcej można ją nosić zarówno przy włosach prostych, jak również falowanych lub mocno kręconych. W każdym wydaniu wygląda znakomicie, naturalnie i bardzo kobieco. Taka modna fryzura daje naprawdę dużo możliwości różnych stylizacji, na co dzień i na wieczór, na specjalne okazje. Clavi cut to idealne i bezpieczne rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą się zdecydować, czy chcą długie, czy krótkie włosy.

Clavi cut - jak wygląda? Jak osiągnąć tę modną fryzurę?

Clavi cut to fryzura, w której włosy sięgają mniej więcej do obojczyków bądź też delikatnie poniżej ich linii. Jest to więc stylizacja do włosów półdługich. Zwróć uwagę, aby podczas cięcia włosy były delikatnie dłuższe z przodu. Wielu fryzjerów do stworzenia modnej fryzury clavi cut używa maszynki, dzięki czemu uzyskuje efekt tzw. tępego cięcia. Na czym on polega? Na tym, ze włosy zyskują nieco postrzępione końcówki. Warto zwrócić uwagę, że jeśli włosy są dobrze obcięte, praktycznie same układają się. Dlatego ważne jest, aby to zrobić u sprawdzonego fryzjera.

Clavi cut - komu pasuje?

Tak jak już wcześniej pisaliśmy fryzura clavi cut pasuje większości kobietom, jednak w szczególności zalecana jest posiadaczkom okrągłych buzi, ponieważ takie cięcie optycznie wyszczupla twarz i podkreśla jej rysy. Clavi cut to dobre rozwiązanie dla kobiet, które mają cienkie i rzadkie włosy, ponieważ taka fryzura dodaje im objętości. 

Więcej o: