Sok z ziemniaka na włosy: zapewnia odżywienie i połysk. Jak zrobić i jak stosować?

Sok z ziemniaka na włosy? To nie żart. Dowiedz się, jak możesz skorzystać z jego cennych właściwości i w jaki sposób taka kuracja wpłynie na stan i wygląd twoich włosów.

Ziemniaki to jeden z naszych ulubionych dodatków do różnych potraw. Okazuje się, że mogą być one pomocne także w przypadku problemów urodowych. Dowiedz się, w jaki sposób sok z ziemniaka wpływa na twoje włosy.

Zobacz wideo Rzeżucha na włosy? Dowiedz się, dlaczego warto ją jeść!

Sok z ziemniaka na włosy - efekty

Aby zadbać o urodę nie musisz korzystać tylko i wyłącznie z gotowych kosmetyków. Dobry przykład to sok z ziemniaka - naturalny środek na mocne i piękne włosy.

Ziemniaki zawierają witaminy z grupy B oraz witaminę C. Warto wspomnieć, że są także źródłem wielu minerałów. To m.in.:

  • magnez;
  • fosfor;
  • cynk;
  • potas;
  • żelazo.

Dzięki cennym składnikom kuracja sokiem z ziemniaków sprawi, że twoje włosy będą mocniejsze, nawilżone, błyszczące i odżywione. Poza tym ten naturalny środek ma także działanie oczyszczające. Może więc pomóc w odblokowaniu mieszków włosowych. Warto wspomnieć, że taka metoda jest polecana m.in. osobom, które borykają się z uciążliwym łupieżem. 

Sok z ziemniaka na włosy - przepis

Sok z ziemniaka okrężnymi ruchami wsmaruj w skórę głowy. Maseczkę pozostaw na mniej więcej 30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Pamiętaj, że bardzo ważna w przypadku tego typu kuracji jest regularność. Zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu. 

Jak zrobić sok z ziemniaka? Oto łatwy przepis:

  1. Umyte ziemniaki potnij na drobne kawałki.
  2. Zmiel je na papkę w blenderze.
  3. Odciśnij sok.
  4. Przelej sok do miseczki.
  5. Dodaj do niego niewielką ilość letniej wody.

Przeczytaj także:

Więcej o: