Ocet jabłkowy na włosy sprawi, że nie będą się przetłuszczać. Jak go używać, aby uzyskać najlepsze efekty?

Ocet jabłkowy na włosy to sprawdzony, tani, naturalny i domowy sposób na przetłuszczające się włosy. Poradzi sobie również z łupieżem. Co więcej taka płukanka przyspiesza również porost włosów. Nic tylko stosować!

Ocet jabłkowy na włosy zamiast odżywki czy maski? Tak, dobrze czytasz. To sprawdzony od lat sposób naszych babć na piękne włosy. I co ważne, jest bardzo prosty, naturalny i do tego wszystkiego tani. Jak działa ocet jabłkowy na włosy? Jakie daje efekty? Jak go używać? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura - koczek:

Ocet na włosy - jak działa? Jakie daje efekty?

Ocet na włosy to doskonały, naturalny kosmetyk, który każdy sam może przygotować w domu. Z produktu przygotujemy po prostu płukankę, którą stosujemy po myciu włosów. Jakie daje efekty taki ocet jabłkowy? Przede wszystkim pomaga w walce z łupieżem oraz z przetłuszczaniem się włosów. Co więcej przyspiesza również ich porost. Dodatkowo sprawia, że włosy są miękkie i łatwiej je rozczesać. 

Uwaga! Taka płukanka z octu jabłkowego może wysuszać włosy, dlatego nie powinno się jej używać zbyt często. Po drugie ocet ma specyficzny zapach. Nie bój się jednak, że zostanie on na włosach. Po stosowaniu płukanki zawsze trzeba ją dokładnie zmyć. I po zapachu nie będzie śladu.

Ocet na włosy - jak przygotować taką płukankę? Odpowiadamy krok po kroku

Aby przygotować płukankę octową na włosy, potrzebujesz octu jabłkowego (najlepiej niech będzie organiczny). W jakich proporcjach go stosować? Dwie łyżki octu jabłkowego na jedną szklankę wody. Zwróć przy tym uwagę na długość i gęstość swoich włosów. Taką gotową płukankę najlepiej przelać do butelki z atomizerem, dokładnie wymieszać i spryskać dokładnie włosy po całości - od samej nasady (skórę głowy również) aż po końce. Pamiętaj, aby robić to po myciu włosów. Aby wzmocnić działanie takiej płukanki z octu jabłkowego na włosy, dodatkowo na koniec wykonaj delikatny masaż skóry głowy. Zostaw na kilka minut, ale maksymalnie na 10-15, a następnie dokładnie spłucz.

Więcej o: