Maseczka na włosy z jajka. Banalnie prosta i skuteczna. Pomoże m.in. w przypadku łamliwości włosów

Maseczka na włosy z jajka to idealne uzupełnienie domowego spa. Jak ją zrobić? Jak często stosować? Jakich efektów możesz się spodziewać? Podpowiadamy.

Jajka na włosy? To nie żart! Cenne właściwości jajek są doceniane od lat w kosmetyce naturalnej. Możesz je stosować jako dodatek do gotowych kosmetyków lub nawet samodzielnie. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie maseczka na włosy, która zapewnia rewelacyjne efekty. Poza tym jest banalnie prosta i tania. W dalszej części artykuły wyjaśniamy, jak ją zrobić i jak stosować. 

Zobacz wideo Dbasz o włosy? Wprowadź do diety rzeżuchę

Maseczka na włosy z jajka: efekty

Maseczka z jajka sprawi, że twoje włosy staną się gładkie, lśniące i miękkie. Ważna jest jednak regularność i wytrwałość - po jednym zabiegu nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów. Radzi się, by taką maseczkę nakładać na włosy dwa razy w tygodniu. 

Żółtka jajek mają bardzo dobry wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Zawierają m.in. duże ilości siarki, dzięki czemu łagodzą łupież i zmniejszają wypadanie włosów. Poza tym jako naturalny emulgator doskonale wiążą ze sobą składniki maseczek. Przez to uzyskujemy gładką konsystencję. Z kolei białka jajek zapobiegają łamaniu się włosów. 

Maseczka na włosy z jajka - prosty przepis

Oto jeden z najprostszych przepisów na maseczkę na włosy. Będziesz potrzebowała dwóch jajek oraz dwóch łyżek dowolnego oleju. Składniki umieść w misce i połącz je ze sobą (np. za pomocą widelca). Następnie:

  • Umyj włosy;
  • nanieś maseczkę na włosy;
  • nałóż na głowę czepek kąpielowy;
  • zmyj maseczkę zimną wodą po mniej więcej kwadransie.
  • na koniec nałóż na włosy odżywkę. 

Przeczytaj także:

Więcej o: