Fryzury, które postarzają i optycznie dodają lat. Których powinny unikać dojrzałe kobiety? 5 największych błędów

Fryzury postarzające potrafią optycznie dodać lat, dlatego powinny ich unikać dojrzałe kobiety. Przed wami zestawienie pięciu stylizacji włosów, które postarzają.

Fryzury postarzające - tak to możliwe. Odpowiednio dobrana stylizacja włosów potrafi zdziałać cuda: optycznie odjąć lat i nadać cerze zdrowego i pięknego kolorytu. Ale to działa również w drugą stronę. Nieodpowiednia fryzura może zaś optycznie postarzać i dodawać lat. Których zatem powinny unikać dojrzałe kobiety? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części naszego tekstu. Przed wami pięć fryzur, które postarzają i optycznie dodają lat.

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura - warkocz bez plecenia:

Fryzury postarzające - zbyt natapirowane, "duże" i mocno usztywnione włosy

Wiele kobiet celowo mocno tapiruje swoje włosy, aby nadać im większej objętości. I nic w tym złego. Należy przy tym jednak uważać, aby nie przesadzić. Zbyt mocno natapirowana i "duża" fryzura optycznie postarza i dodaje lat.

Kolejnym błędem jest dodatkowe usztywnianie i mocne polakierowanie włosów, co sprawia, że wyglądają jak sztywna konstrukcja. Dojrzałe panie powinny zatem postawić na bardziej lekkie, miękkie i elastyczne fryzury.

Fryzury postarzające - długie, mocno wyprostowane włosy równej długości

Kobietom dojrzałym zaleca się przede wszystkim krótkie włosy, które dają efekt optycznego odmładzania. Zdecydowanie zakazane są długie i mocno wyprostowane włosy równej długości, które smętnie opadają przy twarzy.

Warto przy tym również wiedzieć, że włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy nie tylko optycznie odmładzają, ale dodatkowo łatwiej je utrzymać w dobrej kondycji.

Fryzury postarzające - zbyt ostry kolor włosów

Postarzać może nie tylko nieodpowiednio dobrana fryzura, ale również i niewłaściwy kolor włosów. Jakich zatem odcieni powinny unikać dojrzałe kobiety? Przede wszystkim ostrych i intensywnych, takich jak m.in.: głęboka czerń, rudość czy bardzo jasna platyna.

Fryzury postarzające - francuski kok

Francuski kok to kolejna fryzura, która postarza, przez co zdecydowanie nie jest zalecana dojrzałym kobietom. Jest to jedna z najbardziej stylowych i eleganckich stylizacji włosów, ale bardzo dodaje powagi. Nawet nastolatka, która uczesze się we francuski kok, będzie wyglądała na dużo starszą niż jest w rzeczywistości.

Fryzury postarzające - półkucyk

Półkucyk to kolejna fryzura, która zdecydowanie przeznaczona jest dla młodszych kobiet. Kojarzy się z luzem i nonszalancją i właśnie z młodością. Dojrzałe kobiety uczesane w taki luzacki półkucyk mogą sprawiać wrażenie, że "na siłę" chcą się odmłodzić, zyskując efekt przeciwny do zamierzonego.

Szukasz modnej i stylowej fryzury odmładzającej? Znajdziesz je tutaj:

Więcej o: