Najmodniejsze fryzury na lato. Cięcia, które optycznie wyszczuplają twarz i odejmują lat

Które fryzury będą modne latem 2020? To m.in. odważne pixie cut. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Oto trzy najmodniejsze cięcia na nadchodzący sezon.

Co będzie modne latem 2020? Jednym z największych trendów są wyraziste i duże dodatki do włosów. To m.in. kolorowe spinki i szerokie opaski do włosów. Taki trend lansowała niedawno m.in. Kasia Tusk. Zobacz, jak blogerka prezentuje się w pięknej opasce >>

A co jeśli chodzi o fryzury? Poznaj trzy najmodniejsze cięcia na lato 2020.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek chwali się nową fryzurą:

Modne fryzury na lato

Jednym z największych trendów jest a-line bob, czyli jedna z odmian klasycznego boba. Taka fryzura jest bardzo wygodna, dzięki czemu doskonale sprawdzi latem. Poza tym optycznie wyszczupla twarz i odejmuje lat. W tym przypadku najkrótsze kosmyki są przy karku, a te najdłuższe z przodu twarzy. 

 

Modne fryzury na lato: pixie cut

Jednym z największych trendów na lato 2020 jest fryzura pixie cut. To dosyć odważne cięcie dla pań, które dobrze wyglądają w krótkich włosach. Dobrze sprawdzi się w przypadku posiadaczek rzadkich i cienkich włosów, gdyż dodaje objętości. 

Pixie cut to fryzura, w której pukle z tyłu głowy i z boków są krótko obcięte. Natomiast nieco dłuższe włosy są na górze. Dodatkowy element to grzywka, którą można na przykład zaczesać na bok. Na takie odważne cięcie zdecydowała się m.in. Weronika Książkiewicz, która w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do długich włosów. Zobacz, jak wygląda obecnie aktorka:

Modne fryzury na lato 2020: lob, czyli long bob

Jeśli jednak nie jesteś przekonana do takich radykalnych cięć, możesz zdecydować się na long boba, znanego także jako lob. To jednak z najciekawszych odmian klasycznego boba, która od kilku sezonów nie wychodzi z mody. 

Modne fryzury dla dojrzałych kobietModne fryzury dla dojrzałych kobiet shutterstock.com// Lynch Shannon

Long bob w przeciwieństwie do klasycznego boba pasuje do różnych kształtów twarzy i typów urody. Dobrze współgra zarówno z przedziałkiem na środku, jak i z grzywkami. W tym przypadku włosy sięgają zazwyczaj do ramion, dzięki czemu fryzura, mimo że wygodna i łatwa w stylizacji, jest także bardzo kobieca. 

Przeczytaj także:

Więcej o: