Większa objętość włosów i piękne loki. To wszystko za sprawą paska od szlafroka [WIDEO]

Grube loki optycznie dodają włosom objętości. Co więcej, są bardzo modne w tym sezonie. Jak osiągnąć taką fryzurę, ale bez niszczenia włosów? Odpowiedź jest prosta, ale być może i zaskakująca. Użyj paska od szlafroka.

Chcesz mieć piękne loki, ale bez konieczności używania lokówki i prostownicy, których wysoka temperatura wysusza oraz niszczy kosmyki? Nie jesteś również fanką niewygodnych wałków, a także papilotów? Mamy zatem dla ciebie idealne rozwiązanie. Proste, tanie i takie, które nie zajmuje zbyt dużo czasu i, co najważniejsze, nie niszczy włosów. Potrzebny ci będzie tylko pasek od szlafroka. 

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura, czyli warkocz bez plecenia:

Jak zrobić loki bez użycia wysokiej temperatury? Użyj paska od szlafroka

Aby stworzyć oszałamiające loki, wystarczy użyć paska od szlafroka. Ewentualnie, jeśli nie posiadasz takiego, spokojnie możesz go zastąpić tym od sukienki, przy czym musi być materiałowy. Dzięki tej prostej metodzie twoje włosy zyskają piękne fale i dodatkową objętość.

Jest to metoda stylizacji uwielbiana przez influencerki urodowe. Wystarczy włosy odpowiednio zawinąć na pasku od szlafroka i tak zostawić na noc, aby rano cieszyć się grubymi lokami. Metoda daje efekt dokładnie taki sam, jak lokówka o dość szerokiej grubości. Stylizacja loków przy pomocy paska od szlafroka zalecana jest przede wszystkim posiadaczkom długich oraz półdługich włosów.

Loki przy pomocy paska od szlafroka - instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Zrobienie loków przy pomocy paska od szlafroka jest bardzo proste:

  1. Na początek dokładnie rozczesz włosy i zrób równy przedziałek na środku głowy.
  2. Nałóż na włosy piankę podkreślającą ich skręt.
  3. Następnie umieść na głowie pasek od szlafroka tak, jakbyś zakładała opaskę.
  4. Zbierz pasmo, które znajduje się najbliżej twarzy (o grubości mniej więcej dwóch centymetrów) i zawiń je dookoła paska. 
  5. Do pierwszego pasma dobieraj kolejne w taki sposób, jakbyś zaplatała warkocz francuski.
  6. Na koniec zaplecione wokół paska pasma włosów zepnij gumkami i zbierz po obu stronach w małe koczki. Dla zabezpieczenia ich podepnij je wsuwkami.

W tak ułożonej fryzurze możesz iść spokojnie spać. Rano obudzisz się z pięknymi lokami. Dla utrwaleniu efektu dodatkowo spryskaj włosy lakierem.

 
Więcej o: