Peptydy na włosy. Skuteczny sposób na ich porost i wzmocnienie. Na czym polega ta terapia?

Peptydy na włosy to sposób, dzięki któremu pasma stają się nie tylko gęstsze i mocniejsze, lecz także przyspieszają ich porost - w końcu która z nas nie marzy o długich i idealnie lśniących włosach. Na czym polega peptydowa terapia włosów i dla kogo jest przeznaczona? Wyjaśniamy!
Zobacz wideo Łatwy i efektowny warkocz bez plecenia

Nie da się ukryć, że zdrowe, lśniące i gęste włosy są wizytówką kobiety. Niestety, nie dla każdej z nas matka natura była tak łaskawa, dając pasma niczym z reklamy. Ponadto, bardzo często kobiety same działają niekorzystnie na kondycję włosów, zbyt często poddając je zabiegom rozjaśniania czy stylizacji z użyciem wysokiej temperatury. Kluczem w odzyskaniu dobrej kondycji włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów, które odżywiają i wzmacniają włosy od wewnątrz są peptydy, które działają na kilka sposobów: stymulują wzrost włosów, poprawiają ich gęstość, wpływają pozytywnie na krążenie krwi w okolicach mieszków włosowych, lepiej dotleniając i odżywiając skórę głowy.

Peptydy na włosy - wskazania do stosowania

Peptydy na włosy jako zabieg intensywnie odżywiający może stosować niemal każdy. Szczególnie polecany jest jednak podczas wypadania włosów związanego ze stresem, łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, sezonowego nasilenia wypadania włosów, osłabienia włosów związanego z częstą koloryzacją, utraty pigmentacji włosa (siwienia), a nawet wzmocnienia włosów po przeszczepie. 

Peptydy na włosy - przeciwwskazania do stosowania

  • Choroby zapalne skóry głowy
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Alergia
  • Przyjmowanie leków immunosupresyjnych i sterydów
  • Niewyrównana cukrzyca
  • Reumatoidalne zapalenie stawów
  • Ciąża i karmienie
  • Nieukończenie 18 roku życia

Peptydy na włosy - na czym polega zabieg?

Zabieg peptydowej terapii włosów wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej przez profesjonalistę i polega na podaniu peptydów w formie ukłuć, w skórę głowy. Dzięki temu, składniki aktywne uwalniają się stopniowo i działają od wewnątrz.

Więcej o: