Modne fryzury damskie dla 50-latek. Dodadzą luzu i optycznie odejmą lat

Jakie fryzury są teraz modne? Które z tych cięć dobrze sprawdzą się w przypadku pań po pięćdziesiątce? Oto kilka propozycji.

Fryzura potrafi odjąć lat. To wyróżnia wiele krótkich cięć, na które decydują się często panie po pięćdziesiątce. Poza tym są one bardzo wygodne. Warto wspomnieć, że prekursorką takich radykalnych cięć była słynna projektantka Coco Chanel, która udowodniła, że nosząc krótkie włosy możemy wyglądać elegancko i kobieco. 

Zobacz wideo Rozenek-Majdan chwali się nową fryzurą:

Modne fryzury damskie dla 50-latek: long bob

Long bob to świetne rozwiązanie dla pań, które przez lata nosiły długie włosy. Taka fryzura nie tylko będzie wygodna, ale także bardzo kobieca i stylowa. Poza tym pasuje do różnych kształtów twarzy i typów urody. Świetnie wygląda z przedziałkiem na środku lub na boku. Polubią ją także posiadaczki różnego typu grzywek.

 

Long bob, znany także jako lob, to fryzura, która sięga zazwyczaj do ramion. Jest jedną z odmian klasycznego boba. Jednak fryzura ta jest mniej sztywna i dodaje nam luzu, gdyż wyróżnia ją lekki nieład. 

Fryzury po 50: fryzura na pazia

Kojarzycie fryzurę na pazia? To zdecydowanie cięcie dla odważniejszych. Jest bardzo wygodne, praktyczne i przede wszystkim oryginalne. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku pań o pociągłych i szczupłych twarzach. Dobrze wygląda w połączeniu z grzywką. 

Przeczytaj także na temat najmodniejszego cięcia tego sezonu, czyli pixie cut:

Modne fryzury damskie dla 50-latek: asymetryczny bob

Klasyczny bob ma wiele odmian. Jedną z nich jest modny w tym sezonie a-line bob. Taką fryzura cieszyła się ogromną popularnością na początku XXI wieku. Wówczas lansowały ją liczne gwiazdy - m.in. Rihanna. Teraz cięcie znowu wraca do łask.

W tym przypadku włosy z przodu są wyraźnie dłuższe niż te z tyłu. Dzięki temu fryzura optycznie wyszczupla twarz i odejmuje lat. Dobrze współgra z prostymi włosami.

Przeczytaj także:

Więcej o: