Siemię lniane na włosy. Domowa metoda na ich porost i nawilżenie

Siemię lniane, czyli nasiona lnu, odżywi i nawilży twoje włosy. Jak przygotować taką maseczkę? Jak często powinniśmy ją stosować? Podpowiadamy.

Siemię lniane jest m.in. źródłem minerałów, takich jak: fosfor, żelazo, magnez, wapń, cynk i potas. Poza tym zawiera także liczne witaminy - A, B1, B2, B3, B6, C, D, E oraz K. Ze względu na ten bogaty skład siemię lniane jest składnikiem wielu kosmetyków do włosów. Z tych cennych właściwości możesz skorzystać, przygotowując domową maseczkę na włosy. 

Zobacz wideo Siemię lniane to samo zdrowie:

Maseczka z siemienia lnianego na włosy - dla kogo?

Maseczka może być pomocna m.in. w przypadku włosów przetłuszczających się, zniszczonych i suchych. Oprócz tego regularne stosowanie takiego naturalnego kosmetyku doskonale nawilża skórę głowy oraz przyspiesza wzrost włosów. 

Maseczka z siemienia lnianego na włosy - przepis

Jak przygotować maseczkę? Będą ci potrzebne:

  • dwie łyżki ziaren lnu;
  • szklanka wody.

Umieść składniki w garnku i gotuj na niewielkim ogniu przez mniej więcej dziesięć minut. Następnie mieszankę przecedź przez sitko (najlepiej sprawdzi się gęste). Pamiętaj, że powinna mieć konsystencję kisielu. Dodaj odrobinę wody, jeśli uważasz, że maseczka jest zbyt gęsta. 

Maseczka z siemienia lnianego na włosy - jak stosować?

Nałóż maseczkę na wilgotną skórę głowy i włosy. Tak jak w przypadku innych maseczek na włosy warto zostawić ja na mniej więcej pół godziny. Zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu. Pamiętaj o tym, że po pierwszych zabiegach nie zauważysz raczej spektakularnych efektów. Pojawiają się one zazwyczaj po miesiącu regularnego nakładania maseczki na włosy i skórę głowy. 

Przeczytaj także:

Więcej o: