Ten zabieg wpłynie na porost i wzmocnienie włosów. Dowiedz się, jak działają peptydy

Peptydy na włosy mogą pomóc m.in. osobom, które borykają się problemem ich wypadania. Na czym polega ten zabieg? Jakie są przeciwwskazania do jego wykonywania? Podpowiadamy.

Peptydy to aktywne aminokwasy, które od lat stosowane są w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powstają w czasie biosyntezy białek. Jednak od jakiegoś czasu można je uzyskać także syntetycznie.  

Peptydy na włosy - korzyści

Peptydy mogą pomóc m.in. osobom, które borykają się problemem wypadania włosów wywołanym nadmiernym stresem czy łysieniem androgenowym. Poza tym to także dobre rozwiązanie, gdy włosy zostały osłabione przez częstą koloryzację. 

Zobacz wideo Jak prostować włosy, by się nie zniszczyły?

Peptydowa terapia włosów wykonywana jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Główne korzyści, których możemy się spodziewać to m.in.:

  • zahamowanie wypadania włosów;
  • pobudzenie krążenia i rewitalizacja mieszków włosowych;
  • zahamowanie łysienia androgenowego.

Nie każdy jednak może poddać się takiemu zabiegowi. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? To m.in. różne choroby autoimmunologiczne, niezaleczona cukrzyca, ciąża i karmienie piersią, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zapalne skóry głowy. 

Peptydy na włosy - na czym polega?

Na czym polega zabieg? Peptydy podaje się w skórę głowy w formie ukłuć. Przez to składniki aktywne zaczynają działać od wewnątrz. 

Zanim zdecydujesz się na peptydową terapię włosów, poczytaj opinie na temat zabiegów w różnych gabinetach medycyny estetycznej. Ich cena waha się zazwyczaj w przedziale od 500 do 800 złotych. 

Peptydy na włosy - dowiedz się więcej na ten temat:

Więcej o: