Mycie włosów odżywką - najprostszy sposób na lśniące i odżywione pasma?

Mycie włosów odżywką to trend, który wzbudza spore kontrowersje. Jakie efekty daje taka pielęgnacja? O czym należy pamiętać? Podpowiadamy.

Odżywka zamiast szamponu? To nie żart. Co więcej, jest to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie trendów pielęgnacyjnych. Na czym to polega? Możesz po prostu zastąpić nią szampon w codziennej pielęgnacji. Inna opcja to ciesząca się coraz większą popularnością metoda OMO, czyli "odżywka-mycie-odżywka". 

Mycie włosów odżywką - co to za trend?

Mycie włosów odżywką zapewnia bardzo łagodne oczyszczanie skóry głowy. Dlatego jest to metoda polecana osobom, które skarżą się na częste podrażnienia skóry głowy. Oprócz tego ułatwia rozczesywanie włosów, poprawia ich sprężystość, a także chroni przed przesuszeniem. Jeśli zdecydujesz się na taką pielęgnację, pamiętaj jednak o tym, by przynajmniej raz w tygodniu umyć włosy szamponem.

Zdaniem zwolenników tej metody dzięki niej włosy stają się lśniące i mocniejsze. Warto jednak zaznaczyć, że mycie włosów odżywką wzbudza pewne kontrowersje. Metoda ta nie jest polecana zwłaszcza osobom, których włosy szybko się przetłuszczają. Taka pielęgnacja może niestety pogłębić problem. 

Zobacz wideo Jak prostować włosy, by się nie niszczyły?

Jak myć włosy odżywką? Metoda OMO

Wspomniana metoda OMO ("odżywka-mycie-odżywka) ma wiele zalet. Dzięki jej stosowaniu włosy po pewnym czasie są doskonale wypielęgnowane i zadbane. 

Na czym polega mycie włosów metodą OMO? Oto prosta instrukcja krok po kroku:

  • Najpierw nałóż na zwilżone pasma odżywkę (najlepiej na całej ich długości).
  • Nie zmywaj tej warstwy. Następnie na skórę głowy nanieś szampon.
  • Przez kilka minut delikatnie wcieraj go okrężnymi ruchami. 
  • Kolejny krok to zmycie tych dwóch warstw oraz nałożenie na włosy maski lub odżywki. 
  • Ostatni kosmetyk trzymaj na włosach przez kilka lub kilkanaście minut (tak jak zaleca producent na opakowaniu).

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: