Woda brzozowa na włosy to hit! Pomaga w walce z ich wypadaniem i przyspiesza porost pasm

Woda brzozowa to sprawdzony już od wielu lat naturalny sposób na wypadanie włosów. Jak działa? Jak ją stosować, aby jak szybko zobaczyć jak najlepsze efekty? Odpowiadamy.

Woda brzozowa na włosy to tani, naturalny i domowy sposób na piękne pasma: na poprawę ich kondycji i wyglądu. Jest to używany już od wielu lat w kosmetyce roztwór soku z brzozy i alkoholu etylowego. Jakie daje efekty na włosach? Jak stosować taką wodę brzozową? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu. 

Woda brzozowa na włosy - właściwości, efekty

Woda brzozowa na włosy to sprawdzony sposób naszych babć na wypadające pasma. Taki produkt regularnie stosowany pomaga w walce z nadmiernym wypadaniem włosów: wzmacnia je i przyspiesza ich porost. Woda brzozowa zawiera w sobie bowiem wiele niezwykle cennych witamin oraz minerałów, takich jak: witaminy z grupy B, żelazo, potas, magnez, wapń czy fosfor.

Woda brzozowa na włosy - jak stosować krok po kroku?

Wodę brzozową możecie kupić w sklepie, w aptece lub w drogerii. Kosztuje ok. 10 zł. Możecie ją również samodzielnie przygotować. Jak? Potrzebne będzie 100 g suszonych liści brzozy. Należy je zalać 100 ml alkoholu, przy czym musi mieć on minimum 60%. Taką mieszankę należy przelać do ciemnej butelki i odstawić w chłodne miejsce. Po 10 dniach woda brzozowa będzie gotowa do używania. Przez ten czas mniej więcej co dwa dni należy butelkę wstrząsnąć i odcedzić płyn.

Jak stosować taką wodę brzozową na włosy? Jest na to kilka bardzo prostych sposobów, jednak najprostszy to jak wcierkę. Wystarczy dokładnie natrzeć taką cieczą skórę głowy, przy okazji masując ją, zawinąć w folię lub czepek i zostawić na całą noc. Pamiętaj, aby taką wcierkę z wody brzozowej stosować na skórę głowy, nie na włosy. 

Aby zobaczyć efekty stosowania wody brzozowej na włosy, trzeba zachować regularność. Warto również wiedzieć, że taka wcierka zawiera w sobie alkohol, dlatego może nadmiernie przesuszać włosy.

Więcej o: