Fryzury, które optycznie dodają lat. Jakich stylizacji powinny unikać kobiety dojrzałe?

Niektóre upięcia i uczesania dodają lat. To m.in. półkucyk i porste włosy równej długości. Jednak to nie koniec listy. Jakich stylizacji powinnaś unikać, jeśli nie chcesz osiągnąć takiego efektu? Podpowiadamy.

Jakich fryzur lepiej unikać, jeśli nie chcesz dodać sobie lat? Oto zestawienie upięć i stylizacji, których nie polecamy kobietom dojrzałym. 

1. Francuski kok

Francuski kok to bardzo stylowa i elegancka fryzura, która doskonale sprawdza się w przypadku ważnych uroczystości i spotkań służbowych. Taka stylizacja dodaje jednak powagi. Co ciekawe, nawet gdy wybierają ją nastolatki, wyglądają na kilka lat starsze niż w rzeczywistości. 

Zobacz wideo Jak zrobić loki przy pomocy prostownicy?

2. Fryzury z przedziałkiem pośrodku głowy

Kolejne rozwiązanie, które doda ci lat, to przedziałek pośrodku głowy. Mimo że takie uczesania są w ostatnich latach bardzo modne, nie są polecane kobietom dojrzałym. Z upływem lat na skórę twarzy coraz silniej działa grawitacja. Taki przedziałek podkreśla tendencję do opadania.  

3. Natapirowane włosy

Radzimy, by zrezygnować zaczesywania włosów do tyłu i tapirowania ich z przodu. Takie stylizacje są nie tylko niemodne, ale także wyglądają bardzo sztucznie. Co więcej, optycznie dodaje lat. Taka przesadna objętość włosów nasuwa skojarzenia z latami 80. ubiegłego wieku, kiedy takie uczesania były bardzo popularne.

4. Półkucyk 

Półkucyk to uczesanie, które kojarzy się z nonszalancją i luzem. Jednak dojrzałe kobiety, które je wybierają, mogą sprawiać wrażenie, że na siłę pragną się odmłodzić. A to z kolei daje efekt przeciwny do zamierzonego. 

5. Proste włosy równej długości

Mimo że to rozwiązanie bardzo klasyczne, nie jest polecane kobietom dojrzałym. Nosząc taką fryzurę, musisz liczyć się z tym, że widoczna jest każda niedoskonałość (m.in. suche końcówki, nierówności w farbowaniu). 

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: