Odmładzające i modne fryzury dla dojrzałych kobiet. Skutecznie odejmują lat. I są bardzo stylowe

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki odpowiednim stylizacjom włosów możesz optycznie odjąć sobie lat i dodać bardziej promiennego i młodego wyglądu. Z naszego tekstu dowiesz się, jak to osiągnąć tylko przy pomocy odmładzających fryzur.

Odmładzające fryzury to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. Dlaczego? Tłumaczymy w dalszej części tekstu. Są to głównie: klasyczny i uniwersalny bob, jego przedłużona wersja czyli lob lub inaczej long bob, pixie cut oraz bun lift, działający jak błyskawiczny lifting. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki przegląd modnych i jednocześnie odmładzających fryzur dla dojrzałych kobiet. Dzięki nim skutecznie odejmiesz sobie lat!

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura - koczek:

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - krótkie fryzury

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. Taka właśnie długość pasm optycznie odejmuje lat i dodaje przy tym młodszego, promiennego wyglądu. Długie włosy są piękne i bardzo kobiece, ale zdecydowanie nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie postarzają. 

Ponadto włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, do tego łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się właśnie na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - klasyczny bob

Bob to ponadczasowa klasyka i jedna z najbardziej uniwersalnych fryzur. W dodatku pasuje kobietom praktycznie w każdym wieku. Szczególnie zalecana jest właśnie dojrzałym paniom. Jak wygląda taka modna i odmładzająca fryzura bob? Są to włosy, które sięgają linii brody, dodatkowo mogą mieć grzywkę, ale nie jest to konieczne. Taka odmładzająca fryzura bob jest kobieca, łatwa w ułożeniu i w dodatku nie wymaga skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. 

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - long bob, czyli lob

Kolejna odmładzająca fryzura to long bob, inaczej lob, czyli odmiana klasycznego boba. Taka modna stylizacja włosów jest bardzo kobieca i stylowa. W dodatku pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. Ponadto long bob to również bezpieczna fryzura, ponieważ w jej przypadku włosy nie są ani zbyt krótkie, ani zbyt długie. Fryzura long bob (lob) to taka stylizacja, w której włosy sięgają mniej więcej do obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - pixie cut

Pixie cut to fryzura, która prym wiodła w latach 60. XX wieku. W tym sezonie wiosna/lato 2020 znowu powraca do łask. Nic dziwnego! To co prawda bardzo krótkie i radykalne obcięcie włosów, ale optycznie odejmuje lat i dodaje promiennego wyglądu. Wbrew pozorom taka krótka fryzura pixie cut jest bardzo kobieca, stylowa, a do tego niezwykle praktyczna i łatwa w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień. No i przede wszystkim odmładza!

Pixie cut to fryzura, w której cięcie jest dość delikatne i cieniowane. To sprawia, że włosy ładnie się układają, do tego optycznie zyskują objętość, a cała stylizacja wygląda na lekką. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Bun lift - odmładzająca fryzura, która działa jak błyskawiczny lifting

Możesz również postawić na modną fryzurę bun lift. Jest bardzo prosta i szybka do zrobienia, a daje spektakularne efekty w postaci błyskawicznego liftingu. Wystarczy zrobić sobie na głowie bun lift, aby uzyskać efekt napiętej i uniesionej skóry oraz optycznego wygładzenia zmarszczek. Podobną miała ostatnio Dorota Szelągowska:

Więcej o: