Olejek rycynowy na włosy to sprawdzony sposób na ich wypadanie. W dodatku przyspieszy ich porost

Olejek rycynowy na włosy potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Można go stosować na dwa sposoby. Jako wcierkę oraz do olejowania. Podpowiadamy, jak to robić, aby uzyskać najlepsze efekty.

Olejek rycynowy na włosy stosowały już nasze babcie. Większość osób kojarzy ten produkt jako sposób na piękne, długie i gęste rzęsy. Jak się okazuje, olejek rycynowy można również z powodzeniem stosować na włosy. Jak działa? Jakie daje efekty? Jak stosować olejek rycynowy na włosy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Wygodne i proste do zrobienia fryzury na trening:

Olejek rycynowy na włosy - jak działa? Jakie daje efekty?

Olejek rycynowy, w zależności od tego, jak jest stosowany na włosy, może mieć podwójne działanie. Po pierwsze, jeśli nakładamy go na skórę głowy, działa na cebulki włosów i tym samym wzmacnia je. Dzięki temu hamuje ich wypadanie, pasma szybciej rosną i staje się bardziej gęste. Po drugie, olejek rycynowy można wykorzystać do olejowania włosów, dzięki czemu będą bardziej błyszczące. Pamiętaj jednak przy tym: zawsze kupuj produkt tłoczony na zimno.

Olejek rycynowy na włosy - jak stosować krok po kroku?

Olejek rycynowy można stosować jako typową wcierkę tzn. wetrzeć go w skórę głowy i tak zostawić na minimum 60 minut, a najlepiej na całą noc (wystarczy na głowę założyć czepek). Pamiętaj, aby przed nałożeniem produktu podgrzać go. Można go również zmieszać z innym olejem np. migdałowym czy kokosowym, to da lepsze efekty, ale nie jest konieczne. Warto mieć świadomość, że zmycie takiego olejku z włosów nie należy do najłatwiejszych czynności.

UWAGA:

Rycyna, która wchodzi w skład olejku rycynowego, przesusza, dlatego w produkcie, którego używamy do włosów olejku rycynowego powinno być mniej niż 50%. W związku z tym taka kuracja bardzo często zalecana jest posiadaczkom przetłuszczających się pasm. Olej rycynowy na włosy najlepiej stosować raz na tydzień przez co najmniej kilka miesięcy.

Olejek rycynowy na włosy - olejowanie krok po kroku

Olejek rycynowy na włosy można również zastosować na drugi sposób, czyli poprzez olejowanie. Dzięki temu pasma będą bardziej błyszczące. Przed zastosowaniem go należy go podgrzać, dzięki czemu będzie łatwiej rozprowadzić produkt na włosach - na ich całej długości i tak zostawić najlepiej na noc. I tu tak samo, zmycie go nie będzie łatwe, trzeba uzbroić się w cierplwość.

Więcej o: