Undone blonde - farbowanie w stylu Hailey Bieber

Undone blonde to coś dla kobiet, które mają już dosyć sztucznego blondu. Jest niezwykle naturalny, szykowny i pasuje do wielu karnacji. Sprawdź, jak osiągnąć wymarzony kolor włosów.

Modne kolory włosów 2020 - undone blonde i nie tylko

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad włosy blond przechodziły liczne metamorfozy, od totalnej platyny po dość ciemny odcień z jasnymi refleksami. Niektórzy pamiętają też opcję: jasna góra z czarnym spodem lub bliźniacze dwa szerokie, blond pasemka na przodzie. W poprzednim sezonie królowały różowe, a nawet pistacjowe blondy, tymczasem modny kolor włosów 2020 to po prostu naturalny blond w stylu undone.

Jakie są inne modne kolory włosów w 2020 roku?

  • brązy w różnych odcieniach
  • naturalne rudości

Według ekspertów w dziedzinie fryzjerstwa możemy się spodziewać powolnego zaniku ombre, sombre, czy innych rodzajów baleyage na rzecz mocnych i całościowych kolorów.

Zobacz też: Miodowy blond to modny kolor włosów, na punkcie którego oszalały kobiety. Jest bardzo stylowy i odmładza!

Undone blonde: co to jest? Jak wytłumaczyć swoje oczekiwania na fotelu u fryzjera?

W nowoczesnych salonach fryzjerskich nie powinno być żadnego problemu, to nowy trend - obowiązkowo obecny na branżowych szkoleniach. Jednak, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, warto posłużyć się przykładem obrazującym, co to jest undone blonde.

Za wzór może posłużyć nam zdjęcie żony Justina Biebera, czyli Hailey Bieber. A co jeśli marzy nam się długa fryzura w stylu undone blonde? Dobrym przykładem na koloryzację undone blonde będzie wtedy zdjęcie Oli Żebrowskiej, która już od ładnych kilku sezonów może pochwalić się takim kolorem.

Zobacz też: Stone blond to nowa odmiana platynowego blondu. Ten kolor włosów jest bardzo kobiecy i łatwiejszy w utrzymaniu!

Undone blonde: jak wygląda? Zasady farbowania

Undone blonde to naturalna baza u nasady, która przechodzi w jaśniejszy odcień blondu. To, jak nasz kolor będzie ostatecznie wyglądać, zależy w dużej mierze od sposobu farbowania. Metod może być kilka:

  • mieszanka kilku odcieni blondów, które rozprowadzane są na poszczególne, grubsze pasemka.
  • naturalna baza z delikatnymi pasemkami od połowy skroni, na koniec dodanie na całość jaśniejszego odcienia
  • młode dziewczyny, które nie posiadają jeszcze siwych włosów i aktualnie mają je rozjaśnione o ton lub dwa, mogą spokojnie poczekać na odrosty. To naturalna metoda na undone blonde. Dla lepszego efektu włosy można dodatkowo zapienić farbą bez amoniaku.

Nowy trend: undone blonde

Nie wszystkie kobiety dobrze czują się w ciepłych odcieniach blondu. Część z nas jest stworzona do naturalnych chłodnych kolorów. Efekt zimnego blondu typu undone blonde uzyskamy bez problemu u fryzjera.

Ten nowy trend możemy także stworzyć na włosach, farbując je samodzielnie. Wystarczy wybrać farbę z jedynką na końcu. Na przykład 8.1 lub 9.1 to numery, które gwarantują zimne odcienie. Wiele platynowych blondynek, zmęczonych ciągłym farbowaniem przechodzi na undone blonde. Zrobiły tak prawdziwe blond ikony, jak Cameron Diaz, Margot Robbie czy aniołek Victoria's Secret - Candice Swanepoel.

Zobacz wideo Zobacz, jak zrobić ekspresowy kok

Modne fryzury 2020 a undone blonde

Koloryzacja tego typu pozwala praktycznie na każdy rodzaj cięcia. Najlepszy efekt można osiągnąć w przypadku naturalnych delikatnych fal za ucho, to znak rozpoznawczy córki znanego aktora - Lilly Deep Rose. Undone blonde dobrze czuje się także w towarzystwie asymetrii oraz geometrycznego cięcia od linijki (jak w przypadku fryzury wspomnianej już Hailey Bieber).

Jakie jeszcze modne fryzury 2020 będą pasować do undone blonde? Ciekawym rozwiązaniem są naturalne długie lub półdługie włosy, które można stylizować na milion sposobów lub postawić na naturalne fale, jak to zrobiła modelka o delikatnej urodzie Constance Jablonski.

Zobacz też: Pszeniczny blond to hit wśród trendów na sezony wiosna i lato 2020. Jak wygląda ten modny kolor włosów i komu pasuje?

Więcej o: