Shaggy bob to najmodniejsza fryzura na sezon lato 2020. Kobiety oszalały na jej punkcie. Zwiększa objętość włosów!

Shaggy bob to modna fryzura, która robi furorę na Instagramie oraz Pintereście. Nic dziwnego! Jest nie tylko stylowa i kobieca, ale optycznie odmładza oraz dodaje większej objętości pasmom.

Shaggy bob - ta nazwa jeszcze nic ci nie mówi? Zatem dobrze ją zapamiętaj, bowiem jest to najmodniejsza fryzura na sezon lato 2020. Nic dziwnego, że na jej punkcie wprost oszalały kobiety na całym świecie. Nie dość, że jest bardzo stylowa i kobieca, to optycznie dodaje włosom gęstości, zwiększa ich objętość i odmładza. Jak wygląda taka modna fryzura shaggy bob? Komu pasuje? Jak ją osiągnąć? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w naszym tekście.

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do zrobienia fryzura - koczek:

Shaggy bob, czyli modna fryzura na sezon lato 2020 - jak wygląda?

Shaggy bob to, jak sama nazwa wskazuje, kolejna już, bardziej nowoczesna i nonszalancka, odmiana klasycznego i ponadczasowego boba, którego tak kochają wszystkie kobiety. Ta fryzura charakteryzuje się przede wszystkim większym luzem, nonszalancją i artystycznym nieładem. Shaggy bob to krótkie włosy, które sięgają mniej więcej linii brody. Ważne jest, aby swobodnie opadały i układały się wokół twarzy.

Shaggy bob, czyli modna fryzura na sezon lato 2020 - komu pasuje?

Shaggy bob to fryzura bardzo uniwersalna, która będzie pasować praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. W szczególności zalecana jest kobietom dojrzałym, ponieważ daje efekt optycznego odmłodzenia. Po drugie ta modna fryzura shaggy bob doskonale sprawdzi się u posiadaczek rzadkich i cienkich włosów, bowiem doda im gęstości i objętości.

Shaggy bob to fryzura, która najlepiej wygląda na lekko falowanych włosach. Aczkolwiek absolutnie nie jest zabroniona posiadaczkom prostych pasm. Jest też bardzo praktyczna i prosta w utrzymaniu. Najważniejsze jest dobre cięcie u sprawdzonego fryzjera. Niżej podpowiadamy, jak dobrać długość takiej fryzury shaggy bob w zależności od kształtu twarzy.

Jak dobrać fryzurę bob (jej długość) do kształtu twarzy?

Jak dobrać fryzurę bob (jej długość) do kształtu twarzy? Oto kilka prostych podpowiedzi:

  • twarz okrągła: najlepiej postawić na fryzurę bob, sięgającą kilka centymetrów za brodę,
  • twarz pociągła: tutaj zalecana długość włosów to do brody,
  • twarz kwadratowa: włosy powinny sięgać za brodę. Warto również, aby były lekko wycieniowane z przodu, co optycznie wysmukli twarz.
Więcej o: