Fryzury, które postarzają i dodają lat. Tych powinny unikać dojrzałe kobiety. 5 najczęstszych błędów

Fryzury, które postarzają i optycznie dodają lat to: zbyt ostry kolor włosów, długie pasma i równej długości, mocno natapirowane i polakierowane, a także półkucyk oraz francuski kok. Przed wami zestawienie 5 stylizacji, których powinny unikać dojrzałe kobiety.

Fryzury, które postarzają i tym samym optycznie dodają lat to najgorszy z możliwych wyborów dla dojrzałych kobiet. Niestety wiele z nich nieświadomie wybiera takie stylizacje włosów, które zdecydowanie im nie służą. Nieodpowiednia fryzura może bowiem optycznie postarzać i dodawać lat. Których zatem powinny unikać dojrzałe kobiety? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części naszego tekstu. Przed wami pięć fryzur, które postarzają i optycznie dodają lat. Tych powinny unikać dojrzałe kobiety.

Zobacz wideo Idealna fryzura na wakacje:

Fryzury, które postarzają - zbyt ostry, intensywny kolor włosów

Fryzury postarzające to nie tylko nieodpowiednio dobrane stylizacje włosów, ale również i niewłaściwy ich kolor. Jakich zatem odcieni powinny unikać dojrzałe kobiety, aby optycznie nie dodawać sobie lat? Przede wszystkim tych ostrych i intensywnych, takich jak m.in.: głęboka czerń, rudy czy bardzo jasna platyna. Jeśli jesteś dojrzałą kobietą, tych kolorów koniecznie unikaj.

Fryzury, które postarzają - długie włosy równej długości (do tego mocno wyprostowane)

Kobiety dojrzałe powinny unikać długich, mocno wyprostowanych i równo obciętych włosów, które smętnie opadają przy twarzy. Takie właśnie fryzury będą je tylko postarzać i dodawać optycznie lat, a tego raczej nie chcemy, prawda? Dojrzałym kobietom zaleca się przede wszystkim krótkie włosy, które dają efekt optycznego odmładzania.

Warto przy tym również wiedzieć, że włosy z wiekiem stają się coraz bardziej słabe: cienkie, łamliwe, a w dodatku bardziej podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia i to jest najlepszy wybór. Takie włosy bowiem nie tylko optycznie odmładzają, ale dodatkowo łatwiej też je utrzymać w dobrej kondycji.

Fryzury, które postarzają - mocno natapirowane, "duże" i zbyt usztywnione (polakierowane) włosy

Fryzury, które postarzają to takie, które wyglądają na "duże". Chodzi o zbyt mocno natapirowane, usztywnione i intensywnie polakierowane włosy, które niekiedy sprawiają wrażenie hełmu albo sztywnej konstrukcji. Wiele kobiet celowo tapiruje swoje włosy, aby nadać im większej objętości. I oczywiście nic w tym złego. Ważny jest jednak przy tym umiar. Zbyt mocno natapirowana i "duża" fryzura po prostu optycznie postarza i dodaje lat. I nie jest też zbyt estetyczna. Dojrzałe panie powinny wybierać bardziej lekkie, miękkie i elastyczne fryzury.

Fryzury, które postarzają - półkucyk

Półkucyk to fryzura bardzo praktyczna: wygodna i prosta do zrobienia. Nie jest jednak zalecana kobietom dojrzałym. Najlepiej wygląda u młodszych pań. Półkucyk kojarzy się z luzem i nonszalancją i właśnie z młodością. Dojrzałe kobiety uczesane w taką właśnie fryzurę mogą sprawiać wrażenie, jakby chciały na siłę się odmłodzić. A to da efekt przeciwny do zamierzonego. Dlatego kobiety dojrzałe powinny unikać fryzury półkucyka.

Fryzury, które postarzają - francuski kok

Ostatnia już fryzura postarzająca to francuski kok. Fakt, że jest to bardzo stylowa i elegancka stylizacja włosów, ale zdecydowanie nie jest zalecana kobietom dojrzałym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dodaje powagi. Nawet nastolatka, która uczesze się we francuski kok, będzie wyglądała na dużo starszą niż jest w rzeczywistości. Tym bardziej dojrzałe kobiety powinny unikać takiej postarzającej fryzury.

Więcej o: