Modne kolory włosów 2020. Zafunduj sobie metamorfozę

Modne kolory włosów w 2020 to niezmiennie blondy, ale także głębokie, naturalne brązy. Jaki odcień blondu jest trendy w tym sezonie? A jakim metamorfozą poddają się gwiazdy? Znajdź propozycję dla siebie.

Kolory włosów: modne w sezonie letnim 2020

Lato sprawia, że kobiety pragną odmiany. Chcą zmienić coś w swoim wizerunku, zaszaleć nim nastaną ponure, jesienne dni. Najlepszym sposobem na szybką, a jednocześnie spektakularną metamorfozę jest zmiana koloru włosów. Oczywiście tylko pod warunkiem, że oddamy się w ręce profesjonalnego fryzjera, który zna nasze włosy i przeprowadzi zabieg w taki sposób, aby ich nie zniszczyć. W sezonie letnim niewątpliwym hitem jeśli chodzi o kolor włosów jest tzw. light ash blond. Wiele pań decyduje się właśnie na taką koloryzację, która sprawia, że wygląda się młodziej, a cera staje się bardziej świetlista. Wszystko to za sprawą delikatnego, naturalnego odcieniu blondu. Light ash blond wpada lekko w szarość, dlatego wielu kobietom będzie się on kojarzył z kultowym platynowym odcieniem, jednak nie będzie dokładnie taki sam ze względu na występowanie refleksów. Modę na tę koloryzację zapoczątkował dom mody Chanel, którego modelki zaprezentowały się właśnie w takich fryzurach na pokazie nowych kolekcji. 

Zobacz też: Undone blonde - farbowanie w stylu Hailey Bieber

Modne kolory włosów: naturalne odcienie górą

Jak da się zauważyć obecnie trendy fryzjerskie skłaniają się ku naturalnym kolorom włosów. Odchodzi się od ciężkich koloryzacji, które dodają lat. Modne kolory włosów to te, które są mocno zbliżone do naturalnych. Dlatego często przy skórze mamy nieco ciemniejszy odcień niż ten na końcówkach. Nową fryzurę warto też wzbogacić o refleksy, które sprawiają, że nowy kolor robi jeszcze lepsze wrażenie. 

Zobacz też: Bubble braids - modna fryzura na lato 2020, którą zrobisz zaledwie w minutę

Modne kolory włosów. Letnie metamorfozy gwiazd

Skąd czerpać inspirację na letnią metamorfozę fryzury? Oczywiście od gwiazd. One zazwyczaj korzystają z usług znanych stylistów i fryzjerów, którzy są w stanie najlepiej doradzić modne kolory włosów w danym momencie. I tak Instagram jest pełen zdjęć spektakularnych metamorfoz, na które celebrytki zdecydowały się w ostatnim czasie. Oto kilka z nich:

  • kilka dni temu swoją spektakularną przemianą zaskoczyła wszystkich wokalistka Ewelina Lisowska; piosenkarka znana dotąd z pięknej, bujnej i ciemnej fryzury została blondynką! Nie da się jednak ukryć, że w nowym kolorze bardzo jej do twarzy!
  • zaskakującej zmiany dokonała także będąca w 9 miesiącu ciąży piosenkarka Katy Perry; ostatnio jej fanki mogą podziwiać na Instagramie jej zdjęcia, na których widać, że zdecydowała się na odważną koloryzację - jej włosy mają odcień pomarańczowy!
  • na powrót do dawnego koloru zdecydowała się tymczasem Sylwia Grzeszczak, która większości z nas kojarzy się z ciemnymi włosami; w ubiegłym roku wokalistka znana z przebojów, takich jak: "Pożyczony" czy "Tamta dziewczyna" zdecydowała się na odważną zmianę na blond, ale w ostatnich dniach wróciła do ciemniejszego koloru. Zmiana zdecydowanie na plus!
  • swoją metamorfozą zaskoczyła także znana prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, która na swoim Instagramie pochwaliła się wynikiem ostatniej wizyty u fryzjera. Paulina dołączyła do grona blondynek. Zmiana jest spektakularna!

Gwiazdy mogą więc stanowić świetną inspirację do letnich metamorfoz. Pamiętajmy jednak, że kluczowe dla uzyskania dobrego efektu jest wybranie doświadczonego fryzjera, który będzie potrafił pracować z naszymi włosami.

Zobacz wideo Jak zrobić loki prostownicą?
Więcej o: