Francuski kok - prosta fryzura, którą wykonasz w kilka minut

Francuski kok to fryzura, którą kobiety uwielbiają. Nic jednak dziwnego, gdyż jest łatwa i szybka w wykonaniu, elegancka, a do tego sprawdzi się na różnej długości włosów - od średnich, aż po długie. Sprawdź, jak wykonać francuskiego koka krok po kroku.

Francuski kok - nazywany również bananem - to elegancka fryzura, która świetnie sprawdzi się m.in. do pracy w biurze. To upięcie docenią zwłaszcza kobiety, które nie przepadają za czasochłonnymi i skomplikowanymi upięciami. Wykonanie francuskiego koka nie zajmuje bowiem wiele czasu, którego o poranku często nam brakuje. Taką fryzurę śmiało upiąć możesz zarówno z prostych, falowanych, jak i kręconych włosów. Ponadto, kok francuski, świetnie sprawdzi się latem, gdy upały dają się we znaki i nie bardzo wiemy, co zrobić z włosami.  

Zobacz wideo Szynki sposób na efektowną fryzurę. Tego koka wykonasz w mgnieniu oka

Francuski kok - krok po kroku

Francuski kok nie zajmuje dużo czasu i z łatwością możesz zrobić go samodzielnie. Do wykonania francuskiego koko potrzebować będziesz jedynie szczotki lub grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru do włosów. Oto wykonanie francuskiego koka krok po kroku:

  1. Rozczesz dokładnie włosy za pomocą szczotki lub grzebienia.
  2. Mocno chwyć włosy u nasady głowy.
  3. Skręcając włosy wokół siebie, unieś kucyk do góry rozkładając elegancko włosy. Postaraj się, żeby skręt nie był zbyt silny, ani zbyt luźny, gdyż wtedy fryzura nie uda się.
  4. Zawiń włosy tak, żeby znalazły się obok koka. Wsuń je pod spód.
  5. Zabezpiecz kok na całej długości wsuwkami.
  6. Spryskaj upięcie lakierem do włosów, by utrwalić fryzurę. 
 
Więcej o: