Siemię lniane na włosy. Tani, domowy sposób na nawilżenie pasm i przyspieszenie ich porostu

Siemię lniane na włosy pomoże w ich nawilżeniu oraz w odżywieniu, a dodatkowo przyspieszy porost pasm. Jak przygotować taką maskę? Jak ją stosować, aby zauważyć efekty?

Siemię lniane na włosy to przede wszystkim tani, naturalny i domowy sposób na piękne pasma. Te niewielkie, brązowe nasionka mają bardzo korzystne działanie dla ludzkiego organizmu - stosowane od wewnątrz. Mogą być również używane na zewnątrz np. jako maska na piękne pasma. Siemię lniane na włosy - jakie daje efekty? Jak przygotować taką maskę? Jak ją stosować? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Prosta fryzura idealna na wakacje? Koczek:

Siemię lniane na włosy - jakie daje efekty (właściwości)?

Siemię lniane jest m.in. źródłem bardzo cennych minerałów, takich jak: fosfor, żelazo, magnez, wapń, cynk i potas. Poza tym zawiera także liczne witaminy - A, B1, B2, B3, B6, C, D, E oraz K. Ze względu na ten bogaty skład siemię lniane często wykorzystywane jest jako składnik wielu kosmetyków do włosów. Nie musisz jednak ich kupować. Wystarczy ci siemię lniane, które dostaniesz w większych sklepach spożywczych oraz tych ze zdrową żywnością. Z małych brązowych nasionek w bardzo prosty sposób samodzielnie przygotujesz domową maskę do włosów.

Siemię lniane na włosy - jakie daje efekty? Przede wszystkim regularnie stosowane sprawi, że twoje zniszczone i przesuszone pasma odzyskają piękny i zdrowy wygląd, a także będą nawilżone. Maseczka z siemienia lnianego może być również pomocna m.in. w przypadku włosów przetłuszczających się. To również sprawdzony sposób na przyspieszenie porostu włosów.

Siemię lniane na włosy - jak przygotować maskę? Prosty przepis krok po kroku

Aby przygotować maskę z siemienia lnianego na włosy potrzebujesz zaledwie dwóch składników:

  • dwóch łyżek ziaren lnu;
  • szklanki wody.

Oba składniki umieść w garnku i gotuj na niewielkim ogniu przez mniej więcej dziesięć minut. Następnie mieszankę przecedź przez sitko (najlepiej sprawdzi się w tym przypadku gęste). Pamiętaj, że maseczka powinna mieć konsystencję kisielu. Jeśli uważasz, że jest zbyt gęsta, dodaj do niej odrobiny wody.

Siemię lniane na włosy - jak stosować maskę?

Gotową maskę z siemienia lnianego nałóż na wilgotną skórę głowy oraz na włosy i zostaw na minimum 30 minut. Taki zabieg pielęgnacyjny powtarzaj dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinny pojawić się mniej więcej po miesiącu regularnego nakładania maski z siemienia lnianego na włosy i skórę głowy. 

Więcej o: