Fryzury, które odmładzają. Przegląd modnych i stylowych stylizacji włosów dla dojrzałych kobiet. Optycznie odejmują lat!

Fryzury, które odmładzają i które są najlepsze dla dojrzałych kobiet to: klasyczny bob, jego dłuższa odmiana, czyli long bob (inaczej lob lub collarbone bob) oraz pixie cut. Dodatkowo można postawić na bunf lift - modną fryzurę, która działa jak błyskawiczny lifting.

Fryzury, które odmładzają to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. Dlaczego? Po pierwsze, taka właśnie długość optycznie odejmuje lat, dodając przy tym młodszego i promiennego wyglądu. Długie włosy są piękne i bardzo kobiece, niestety nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie postarzają. 

Po drugie krótkie fryzury są w szczególności zalecane dojrzałym kobietom, ponieważ włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Przed wami krótki przegląd modnych i jednocześnie odmładzających fryzur dla dojrzałych kobiet. Optycznie odejmą ci lat, dodadzą młodszego i promiennego wyglądu, a w dodatku są bardzo stylowe.

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które odmładzają - klasyczny bob

Bob to jedna z najbardziej klasycznych, ponadczasowych i uniwersalnych fryzur. Jest bardzo praktyczna, ponieważ pasuje paniom w każdym wieku. W szczególności zalecana jest kobietom dojrzałym.

Bob to fryzura, w której włosy zazwyczaj sięgają linii brody. Może mieć dodatkowo grzywkę, ale nie musi. Fryzura bob będzie idealna dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza. W dodatku jest też bardzo kobieca i łatwa w układaniu - nie wymaga skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. 

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które odmładzają - long bob (inaczej lob lub collarbone bob)

Long bob to kolejna odmładzająca fryzura dla dojrzałych kobiet. Jest to odmiana klasycznego boba. Taka modna stylizacja włosów jest bardzo kobieca i stylowa i w dodatku pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. Long bob to również bezpieczna fryzura, ponieważ w jej przypadku włosy nie są ani zbyt krótkie, ani zbyt długie.

Jak wygląda taka modna fryzura odmładzająca? Włosy sięgają mniej więcej do obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Dlatego warto udać się w tym celu do sprawdzonego fryzjera.

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które odmładzają - pixie cut

Pixie cut to fryzura, która była bardzo popularna w latach 60. XX wieku. Kilka sezonów temu znowu powróciła do łask i nic nie zapowiada, żeby szybko o niej zapomniano. Jest nie tylko modna, ale przede wszystkim optycznie odejmuje lat. To dość odważne cięcie - krótkie i radykalne, ale idealne dla dojrzałych kobiet.

Pixie cut to fryzura bardzo kobieca, stylowa. Co więcej jest niezwykle praktyczna i łatwa w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień. Cięcie jest jednak przy tym delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura jest bardzo lekka, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które odmładzają - bun lift

Bun lift to odmładzająca fryzura idealna dla dojrzałych kobiet, ponieważ działa jak błyskawiczny lifting. Jest bardzo prosta i szybka do zrobienia, a daje spektakularne efekty w postaci błyskawicznego liftingu. Wystarczy zrobić sobie na głowie bun lift, aby uzyskać efekt napiętej i uniesionej skóry oraz optycznego wygładzenia zmarszczek. Więcej:

Więcej o: