Wysoki kucyk - jak modnie upiąć włosy jesienią?

Wysoki kucyk to fryzura modna, wygodna i łatwa do wykonania. Sprawdzi się przy zmiennej jesiennej pogodzie, nawet bardzo silny wiatr nie będzie w stanie jej zniszczyć. Zobacz, jak urozmaicić wysoki kucyk.

Wysoki kucyk: dla kogo fryzura będzie najbardziej odpowiednia?

Wysoki kucyk to fryzura ponadczasowa i stylowa. Sprawdza się doskonale w roli codziennego upięcia, jak i fryzury na ważne okazje. Dla kogo wysoki kucyk będzie odpowiednim uczesaniem? Otóż dla większości kobiet. Tak, kucyki charakteryzuje duży uniwersalizm. Będą pasowały paniom o różnych kształtach twarzy, tym które noszą grzywkę lub nie, tym które posiadają długie i proste włosy, ale również kobietom mogącym pochwalić się burzą loków na swojej głowie. 

Aby wysoki kucyk prezentował się doskonale trzeba jedynie zadbać o stan naszych włosów. Dobrze, żeby były one rozczesane, a końcówki nierozdwojone i lśniące. Włosy, którym brakuje objętości również uczeszemy w zgrabną kitkę. Sposobem na kucyka w tym przypadku będzie umycie włosów szamponem dodającym objętości. Wysoki kucyk dobrze prezentuje się w przypadku włosów ściętych na jednakową długość - wtedy żadne kosmyki nie wymykają się z upięcia, chyba że chcemy osiągnąć bardziej romantyczny efekt, wówczas mile widziane są swobodnie wypuszczone pasma. 

Zobacz też: Baleyage - co to jest i czy jest ciągle modny? Baleyage w najmodniejszych odsłonach

Wysoki kucyk: jak zrobić krok po kroku?

Jak zrobić wysoki kucyk, aby uzyskać efekt dużej gęstości? Zdradzimy ci kilka tricków, które pomogą upiąć włosy w kucyk tak byś była zachwycona efektem! Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Najlepsze sposoby na kucyk to przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja. Aby ładnie upiąć kucyk należy więc w pierwszej kolejności umyć włosy odpowiednim szamponem. By zrobić kitkę pokaźnych rozmiarów warto zastosować produkt zwiększający objętość włosów.
  2. Jeśli na co dzień suszysz włosy z użyciem suszarki warto do zabiegu tego użyć grubej szczotki do stylizacji. Pomoże ona unieść włosy u nasady już w trakcie suszenia, co pozwoli sprawić, że czesząc kucyka zyskamy dodatkowy efekt objętości.
  3. Po umyciu i wysuszeniu należy bardzo dokładnie rozczesać włosy. Jest to ważny krok, gdyż splątane, połamane końcówki nie będą dobrze wyglądać w przypadku tego typu uczesania. Najlepiej użyć do tego szczotki z naturalnego włosia, która nie uszkadza struktury włosa, a jednocześnie sprawia, że stają się one gładkie i puszyste.
  4. Po rozczesaniu należy podzielić włosy na dwie części i zepnij je klamrą. Pierwszą część niech stanowią włosy od wysokości czoła do uszu, a drugą pozostałe.
  5. W pierwszej części włosów odseparować trzeba wierzchnie pasma i polakierować je od spodu, aby efekt objętości utrzymał się maksymalnie długo. Kiedy lakier wyschnie złączyć należy włosy z pierwszej części i związać je gumką dość wysoko.
  6. Tuż pod pierwszym kucykiem należy zrobić drugi z drugiej części włosów drugiego kucyka (tu z kolei warto oddzielić najniższe pasmo i je polakierować, aby uzyskać ładny kształt fryzury).
  7. Kiedy oba kucyki będą związane łączymy je razem za pomocą ozdobnej klamry lub gumki do włosów.

Zaprezentowany zabieg pozwoli nam uzyskać efekt, w którym nasze włosy będą wyglądać na gęstsze niż są w rzeczywistości. 

Zobacz wideo Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny

Rodzaje wysokich kucyków: na który się zdecydować?

Wysoki kucyk może występować w wielu wariantach. To, na jaki się zdecydować w znacznej mierze zależy od struktury naszych włosów. Poniżej przedstawiamy rodzaje wysokich kucyków, które sama możesz wykonać w domu:

  • kucyk z grzywką - panie, które nie lubią zbytnio eksponować czoła mogą zdecydować się na wariant z grzywką; doda on nieco tajemniczości wyglądowi. Takie rozwiązanie dobrze wygląda zwłaszcza w przypadku pań posiadających gęste, proste włosy; urozmaicić je można dodając różne akcesoria, np. kolorowe gumki
  • dwa kucyki bubble braids - to najmodniejsza fryzura tego sezony. Jak zrobić takie kucyki? Wystarczy kilka gumek do włosów by uzyskać świetny efekt; aby je wykonać należy poniżej pierwszej zawiązanej gumki do włosów związać kolejną i co kilka centymetrów kolejną aż po końcówki; następnie włosy pomiędzy gumkami lekko poluzować i bubble braids gotowe!
 

Zobacz też: Warkocze. Jakie są najmodniejsze? Warkocz dobierany, holenderski a może tradycyjny?

Więcej o: