Fryzury na jesień, które odmładzają. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie? [ZDJĘCIA]

Dobre cięcie potrafi zdziałać cuda. Niektóre fryzury mogą na przykład optycznie odejmować lat. Jakie z nich będą modne w nadchodzącym sezonie? Podpowiadamy.

Zbliża się jesień. Możemy więc dowiedzieć się coraz więcej na temat trendów, które będą królowały w nadchodzącym sezonie. Jakie fryzury będą modne? Jakie z tych cięć optycznie odejmą nam lat? Mamy dla was trzy ciekawe propozycje. 

Zobacz wideo Jak zrobić loki przy pomocy prostownicy?

Fryzury, które odmładzają: klasyczny bob

Bob to klasyczne i uniwersalne cięcie, które od lat nie przestaje być modne. Pasuje paniom w każdym wieku. Bob często zalecany jest kobietom w dojrzałym wieku, gdyż optycznie odmładza. W tym przypadku włosy zazwyczaj sięgają linii brody.

Taka fryzura dobrze współgra zarówno z grzywką, jak i bez niej. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż zazwyczaj nie wymaga od nas skomplikowanych i pochłaniających sporo czasu zabiegów stylizacyjnych. 

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - bobOdmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - bob / shutterstock

Fryzury, które odmładzają: long bob (inaczej lob)

Ciekawą odmianą poprzedniej fryzury jest long bob, który znany jest także jako lob. To kolejna propozycja dla pań w dojrzałym wieku, która optycznie odejmuje lat. W tym przypadku włosy z przodu sięgają mniej więcej do obojczyków (tył z kolei jest nieco krótszy). 

Taka fryzura pasuje do różnych typów urody i kształtów twarzy. Poza tym podobnie jak klasyczny bob nie wymaga czasochłonnych zabiegów stylizacyjnych. Dobrze sprawdzi się zarówno u posiadaczek włosów prostych, jak i falowanych.

Lob - fryzura, która nie wychodzi z modyLob - fryzura, która nie wychodzi z mody shutterstock.com// Thomas Foldes

Long bob to w ostatnich latach jedno z najpopularniejszych cięć.Long bob to w ostatnich latach jedno z najpopularniejszych cięć. shutterstock

Fryzury, które odmładzają: krótkie i odważne cięcia

Jesienią bardzo modne będą krótkie i odważne cięcia. Jedną z najciekawszych propozycji jest pixie cut. Przed laty taką fryzurę lansowały liczne gwiazdy - m.in. Mia Farrow i Charlize Theron.

 

Czym charakteryzuje się cięcie pixie cut? W tym przypadku włosy są mocno skrócone po bokach oraz z tyłu głowy. Pozostają jednak nieco dłużej na czubku głowy. Dopełnieniem fryzury jest krótka grzywka. 

Może cię także zainteresować: