Fryzury na upały. Jak upiąć włosy, by nie przeszkadzały podczas wysokich temperatur?

Wysokie temperatury potrafią dać się we znaki szczególnie posiadaczkom długich włosów. Jakie zatem fryzury będą idealne na upały, by włosy nie przeszkadzały w ciągu dnia i nie sprawiały, że pocimy się jeszcze bardziej? Oto trzy sprawdzone upięcia.
Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Fryzury na upały - koczek typu messy bun

Kok to idealna fryzura na wakacyjne upały, która zapewni komfort nawet podczas najwyższych temperatur. Najczęściej wybieranym typem koka jest messy bun, czyli luźno spięty koczek. Najszybszy sposób na uzyskanie efektu messy bun będzie spięcie włosów, tak jak w koński ogon na czubku głowy, trzymając głowę w dół. Nie przeplatamy jednak włosów do końca, pozostawiając je złożone w pół. Przy pomocy palców rozszerzamy włosy w upięciu, jak i przy głowie. Następnie resztę włosów z tyłu głowy zaplatamy do środka, tak by złapała je gumka, która trzyma resztę upięcia.

Fryzury na upały - warkocz typu bubble braids

Długie włosy to doskonały materiał na wszelkiego rodzaju warkocze, które są trendem ponadczasowym. W tym sezonie hitem są "bubble braids", czyli warkocze bez plecenia. To nie tylko łatwa w wykonaniu, lecz przede wszystkim niezwykle efektowna fryzura. Jak ją wykonać? Najpierw zacznij od dokładnego rozczesania włosów i związania klasycznego kucyka - niskiego lub wysokiego. Weź do ręki kolejną gumkę i zawiąż ją na włosach, kilka cm poniżej tej pierwszej. Następnie powtórz tę czynność z kolejnymi gumkami na całej długości kucyka - odstępy między nimi powinny być równe. Na koniec, rozluźnij włosy pomiędzy gumkami, tworząc bąbelki.

Fryzury na upały - wysoki kucyk 

Kucyk to fryzura uwielbiana przez kobiety, którą można wykonać dosłownie w kilka sekund. Najlepiej na upały sprawdzi się wysoko upięty kucyk tzw. koński ogon, który jest niezwykle wygodny w noszeniu. Jak go zrobić? Wystarczy dokładnie rozczesać włosy, zebrać je wysoko na głowie (wygładzając wszystko szczotką) i związać gumką - niezwykle modne w tym sezonie są te typu scrunchie.

Więcej o: