Jak zakręcić włosy na prostownicy? Prosty sposób krok po kroku [WIDEO]

Jak zakręcić włosy na prostownicy? Odpowiedź w naszym tekście. Podpowiadamy również, jak odbudować pasma zniszczone częstym stosowaniem tego urządzenia do stylizacji.

Jak zakręcić włosy na prostownicy? To wbrew pozorom bardzo prosty i szybki sposób na piękne, do tego naturalnie wyglądające fale. Prostownica idealnie bowiem nadaje się nie tylko do prostowania włosów, ale również do ich kręcenia. Nie wierzysz? Przeczytaj naszą prostą instrukcję krok po kroku, obejrzyj krótkie wideo i przekonaj się, w jak szybki i prosty sposób możesz zyskać piękną, stylową i bardzo kobiecą fryzurę - delikatne fale.

Jak zakręcić włosy na prostownicy? Prosta instrukcja krok po kroku

Jak zakręcić włosy na prostownicy? Złap cienkie pasmo włosów do ręki, wsadź je między płytki prostownicy, następnie przyciśnij je i zawijaj, kierując w zewnętrzną stronę. Powoli przesuwaj prostownicę w dół, cały czas zawijając. Przy końcówkach włosów przytrzymaj je na dłużej. Gotowe!

Pamiętaj przy tym, że wielkość loków zależy od szerokości pasma, które złapiesz i poddasz działaniu prostownicy. Im jest szersze, tym fale będą większe i bardziej naturalne.

Zobacz wideo Jak zakręcić włosy na prostownicy?

Włosy zniszczone prostownicą? Podpowiadamy, jak je odbudować

Długotrwałe stosowanie prostownicy (niezależnie od tego, czy prostujesz włosy czy je kręcisz) sprawia, że pasma stają się wysuszone i zniszczone. Na szczęście nie musisz stosować drogich zabiegów u fryzjera ani też kosztownych odżywek czy masek. Możesz sobie pomóc domowymi sposobami. 

Włosy zniszczone prostownicą? Podstawą jest ich regularne nawilżanie. Najlepiej sprawdzą się do tego naturalne, domowe sposoby. Możesz na przykład olejować swoja pasma oliwą z oliwą (początkowo rób to dwa razy w tygodniu, a gdy kondycja włosów ulegnie poprawie, możesz zmniejszyć częstotliwość do dwóch razy w miesiącu). Inne pomocne rozwiązanie, które doskonale nawilży twoje włosy, to płukanki. Jakie sprawdzą się najlepiej? To m.in. płukanka z korzenia łopianu i płukanka z rumianku

Więcej o: