Fryzury damskie krótkie dla 50-latki. Jakie cięcia optycznie odmładzają? [ZDJĘCIA]

Krótkie fryzury nie tylko optycznie odmładzają, ale także są bardzo stylowe. Na jakie cięcia warto zdecydować się w tym sezonie? Oto kilka najmodniejszych propozycji.

Powszechnie wiadomo, że dobra fryzura potrafi zdziałać cuda. Jakie cięcia sprawdzą się w przypadku pań po 50. roku życia? Podpowiadamy. 

Fryzury damskie krótkie dla 50-latki: klasyczny bob

Bob to cięcie, które jest modne już od kilku sezonów. Co istotne, pasuje paniom w każdym wieku. W tym przypadku pasma zwykle sięgają linii brody, a to zapewnia optyczne odmłodzenie twarzy

Fryzura bob dla 60 latki. Jaka długość najlepiej sprawdzi się u dojrzałych kobiet?Fryzura bob dla 60 latki. Jaka długość najlepiej sprawdzi się u dojrzałych kobiet? https://www.instagram.com/theannawintour/

Klasyczny bob doskonale wygląda zarówno z grzywką, jak i bez niej. Takie cięcie od wielu lat lansuje m.in. redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue'a" Anna Wintour. 

Fryzury damskie krótkie dla 50-latki: bun lift

Kolejna propozycja, która sprawdzi się idealnie w przypadku dojrzałych pań, to bun lift. Mimo że nie jest to cięcie, a jedynie szybka i prosta stylizacja, warto o niej wspomnieć. Powód? Bun lift działa jak błyskawiczny lifting. Dzięki niej uzyskasz efekt uniesionej i napiętej skóry oraz optycznego wygładzenia zmarszczek. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Bun lift: fryzura, która zapewnia ekspresowy lifting twarzyBun lift: fryzura, która zapewnia ekspresowy lifting twarzy shutterstock.com// BAKOUNINE

Fryzury damskie krótkie dla 50-latki: odważne cięcia

Ciekawą propozycją są także odważne, bardzo krótkie cięcia. Jednak to opcja tylko dla odważnych. W tym sezonie sporą popularnością cieszą się m.in. pixie cut oraz asymetryczny bob (a-line bob). Takie fryzury nie tylko optycznie odmładzają, ale są także bardzo stylowe. Poza tym są wygodne i z reguły nie wymagają skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych każdego dnia. 

Jaka fryzura mi pasuje? Jaka fryzura mi pasuje?  Instagram.com// talita_andrade03

Zobacz wideo Anna Lewandowska pochwaliła się nową fryzurą:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: