Fryzury damskie krótkie dla 50-latki w okularach. Najmodniejsze propozycje

Jakie krótkie fryzury sprawdzą się najlepiej w przypadku pań, które na co dzień noszą okulary? Oto kilka modnych cięć.

Krótkie włosy kojarzą nam się przede wszystkim z wygodą. Warto jednak pamiętać, że wiele takich cięć prezentuje się bardzo stylowo, dodaje nam luzu i optycznie odmładza. Dodatkowo niektóre z nich doskonale współgrają z okularami. Poznajcie nasze propozycje takich fryzur

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach: Fryzura na pazia

Fryzura na pazia stała się modna w latach 60. ubiegłego stulecia. Spopularyzowała ją brytyjska stylistka Mary Quant. Mimo że takie cięcie prezentuje się bardzo stylowo, nie każdemu pasuje. Fryzura na pazia sprawdzi się przede wszystkim u pań o pociągłych i szczupłych twarzach. Nie jest natomiast polecana posiadaczkom kręconych i kędzierzawych włosów oraz okrągłych twarzy. 

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach: szalone pixie cut

Jedną z najmodniejszych fryzur tego roku jest pixie cut. To idealne krótkie cięcie dla pań, które noszą okulary. W tym przypadku włosy z przodu są nieco dłuższe niż te z tyłu. Dopełnieniem fryzury jest charakterystyczna krótka grzywka. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki w okularach: asymetryczny bob

Kolejna propozycja, która może sprawdzić się w przypadku pań noszących okulary, to asymetryczny bob (a-line bob). To jedna z najciekawszych odmian klasycznego boba, która w tym roku jest bardzo modna. W tym przypadku pasma z tyłu są wyraźnie krótsze niż te z przodku. Dzięki temu fryzura zapewnia optyczne wyszczuplenie twarzy. 

Zobacz wideo Jak zrobić loki przy pomocy prostownicy?

Może cię także zainteresować: