Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020. Są modne, stylowe i optycznie dodają objętości

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020 to klasyczny bob, jego różne, modne odmiany, czyli blunt bob oraz cool girl bob, a także pixie cut.

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020. Specjalnie dla was zrobiliśmy krótkie zestawienie modnych stylizacji włosów, dzięki którym twoje pasma zyskają objętość i optycznie będą się wydawały na bardziej gęste. 

Zobacz wideo Modna, stylowa i bardzo prosta do zrobienia fryzura. Jest idealna na wakacje:

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020 - klasyczny bob

Cienkie i rzadkie włosy najlepiej układają się wtedy, gdy są krótko obcięte. Dlatego też, jeśli posiadasz takie pasma, zalecana ich długość to do ramion lub krótsza. Taka właśnie fryzura pozwoli uzyskać ci optyczną objętość. 

Fryzura dla cienkich i rzadkich włosów to przede wszystkim klasyczny bob i jego różne odmiany. Bob to jedna z najbardziej klasycznych i ponadczasowych damskich fryzur do włosów krótkich. Jest też bardzo praktyczna, ponieważ pasuje większości kobietom, bez względu na ich wiek, czy kształt twarzy. Fryzura bob polega na skróceniu włosów równo do wysokości brody. W takiej fryzurze bardzo często tył głowy dodatkowo wygolony jest maszynką. Im niżej, tym włosy są coraz krótsze. 

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020 - blunt bob

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów, które nadadzą im objętości, to również blunt bob oraz cool girl bob. Ta pierwsza charakteryzuje się bardzo naturalnym i swobodnym cięciem. Dzięki temu włosy wyglądają tak, jakby były ułożone w kontrolowanym nieładzie. Blun bob może również występować w modnej wersji asymetrycznej z grzywką, najlepiej taką na bok.

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020 - cool girl bob

Jeśli masz cienkie i rzadkie włosy i chcesz dodać im objętości, postaw na cool girl bob. To bardzo modna obecnie fryzura, w której włosy u nasady ułożone są na prosto i gładko, zaś końcówki pasm są roztrzepane i powykręcane w różne strony. W ten sposób tworzą bardzo delikatne i nieregularne fale. Taka fryzura jest jednocześnie bardzo stylowa i niezwykle kobieca. Warto pamiętać, że cool girl bob to stylizacja włosów, w których przedziałek jest na środku. Jeżeli zaś chodzi o długość takiej fryzury cool girl bob, to jest taka, jak w klasycznym bobie - włosy mogą sięgać do ucha bądź też delikatnie poniżej.

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020 - pixie cut

Kolejną fryzurą do cienkich i rzadkich włosów jest pixie cut. Jest to odważna stylizacja włosów - ostre cięcie, która doda im objętości, pazura i charakteru. W pixie cut włosy są bardzo krótkie z tyłu, zaś nieco dłuższe z przodu. Odsłaniają przy tym szyję i kark. Takie cięcie dobrze wygląda u kobiet, które mają dość regularne rysy twarzy. 

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów 2020 - odpowiednia stylizacja to podstawa

Podczas stylizacji włosów cienkich i rzadkich pamiętaj o tym, aby jak najrzadziej używać gorących urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica. Dodatkowo podczas suszenia włosów zawsze ustawiaj w suszarce opcję z zimnym nawiewem. Pamiętaj również o tym, żeby nie przesadzać z ilością środków do stylizacji. Im mniej produktów będziesz używać, tym lepiej. Zdecyduj się na jeden profesjonalny kosmetyk do objętości włosów, zamiast na kilka, które mogą obciążyć włosy, przez co będą one "oklapnięte".

Więcej o: