Fryzury krótkie damskie. Oto najmodniejsze stylizacje włosów. Odmładzają i są bardzo stylowe!

Fryzury krótkie damskie to najlepsze rozwiązanie dla dojrzałych kobiet. Takie stylizacje włosów optycznie odejmują lat i nadają młodszego wyglądu. Przed wami zestawienie modnych fryzur do krótkich włosów.

Fryzury krótkie damskie - przeglądasz wiele stron internetowych w poszukiwaniu modnych stylizacji włosów? Już nie musisz. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie modnych fryzur damskich do włosów krótkich.

Warto wiedzieć, że krótkie włosy są w szczególności zalecane dojrzałym kobietom, ponieważ odmładzają i optycznie odejmują lat. Długie pasma są piękne i bardzo kobiece, niestety nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ postarzają. W dodatku włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Zobacz wideo Alyssa Milano twierdzi, że przez koronawirusa wypadają jej włosy

Fryzury krótkie damskie - klasyczny bob

Bob to jedna z najbardziej klasycznych, ponadczasowych i uniwersalnych fryzur. Jest bardzo praktyczna, ponieważ pasuje paniom w każdym wieku. W szczególności zalecana jest kobietom dojrzałym.

Bob to fryzura, w której włosy zazwyczaj sięgają linii brody. Może mieć dodatkowo grzywkę, ale nie musi. Fryzura bob będzie idealna dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza. W dodatku jest też bardzo kobieca i łatwa w układaniu - nie wymaga skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. 

Bob może występować również w wersji asymetrycznej. Charakteryzuje się on wyraźnie dłuższymi włosami z przodu, a krótszymi z tyłu. Dość często są one dodatkowo lekko podkręcone w stronę twarzy. Cała fryzura w stylu asymetrycznego boba przypomina od tyłu literę A. Warto również postawić na fryzurę z grzywką: prosto lub na bok.

Bob może występować w kilku wersjach:

  • klasyczny bob: może mieć dodatkowo grzywkę,
  • bob chiński: wszystkie włosy są ścięte do jednej długości, a sięgają delikatnie poniżej linii szczęki,
  • bob z lat 60.: włosy są ścięte do jednej długości i sięgają powyżej linii szczęki.

Fryzury krótkie damskie - nowoczesna odmiana boba: blunt bob

Fryzury krótkie damskie, które są już modne od jakiegoś czasu to również odmiany klasycznego boba. Blunt bob charakteryzuje się tym, że cięcie jest bardzo naturalne i swobodne. Dzięki temu włosy sprawiają wrażenie, jakby same się układały. Taka fryzura blunt bob jest niezwykle praktyczna i wygodna, ponieważ nie wymaga specjalnej stylizacji. Jeśli włosy są dobrze obcięte, praktycznie same, naturalnie się układają. Blunt bob to fryzura, która wygląda jakbyś dopiero co wstała z łóżka - jest bardzo naturalna i ma lekko niedbały efekt. W dodatku jest bardzo kobieca i urocza.

Fryzury krótkie damskie - nowoczesna odmiana boba: cool girl bob

Cool girl bob to kolejna odmiana klasyki. To modna fryzura, w której włosy u nasady ułożone są na prosto i gładko, zaś końcówki pasm są roztrzepane i powykręcane w różne strony. W ten sposób tworzą bardzo delikatne i nieregularne fale. Taka fryzura jest jednocześnie bardzo stylowa i niezwykle kobieca. Warto pamiętać, że cool girl bob to stylizacja włosów, w których przedziałek jest na środku. Jeżeli zaś chodzi o długość takiej fryzury cool girl bob, to jest taka, jak w klasycznym bobie - włosy mogą sięgać do ucha bądź też delikatnie poniżej. Również światowe gwiazdy postawiły na tę supermodną stylizację włosów. Wśród nich znajdziemy m.in Emmę Stone, Dua Lipę, Emmę Roberts, Irinę Shayk oraz Hailey Bieber.

Fryzury krótkie damskie - pixie cut

Pixie cut to fryzura, która była bardzo popularna w latach 60. XX wieku. Kilka sezonów temu znowu powróciła do łask i nic nie zapowiada, żeby szybko o niej zapomniano. Jest nie tylko modna, ale przede wszystkim optycznie odejmuje lat. To dość odważne cięcie - krótkie i radykalne, ale idealne dla dojrzałych kobiet.

Pixie cut to fryzura bardzo kobieca, stylowa. Co więcej jest niezwykle praktyczna i łatwa w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień. Cięcie jest jednak przy tym delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura jest bardzo lekka, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Więcej o: