Grzywka curtain bangs czy cieniowana? Sprawdź trendy na sezon jesień-zima

Grzywka to szybki sposób na zmianę wizerunku. Jednym cięciem można pięknie wymodelować twarz i podkreślić spojrzenie. Sprawdź jak nosić grzywkę i które uczesania są najmodniejsze na sezon jesień-zima 2020.
Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Grzywki królują na wybiegach jak i profilach społecznościowych znanych osób. Noszą ją między innymi Celia Krychowiak i Marcelina Zawadzka. Jak wygląda modna grzywka w nowym sezonie jesień-zima? Sprawdź nasz mini przewodnik po grzywkach.

Grzywka po bokach, czyli curtain bangs

Grzywka po bokach to powracający trend wylansowany przez Brigitte Bardot. Takie cięcie nada lekkości fryzurze i pasuje do każdego kształtu twarzy. Ten rodzaj grzywki często stosuje się przy długich włosach, aby nadać im kształt i zmniejszyć objętość. Grzywka ta pięknie podkreśla upięcia - koki, kucyki czy półkucyki. 

 

Rozpuszczone włosy z grzywką po bokach noszą takie gwiazdy takie jak Camila Cabello, czy Dakota Johnson. Ten rodzaj cięcia sprawdza się także w przypadku włosów do ramion. Posiadaczką takiej właśnie fryzury jest Victoria Beckham. Stylizacja nie powinna sprawić większego problemu - wystarczy wysuszyć grzywkę modelując ją na szczotkę lub użyć loko-suszarki. Kobiety o całkiem prostych włosach mogą taką grzywkę po prostu rozczesać na mokro i pozostawić do wyschnięcia. 

 

Grzywka cieniowana na prosto 

Grzywka cieniowana to klasyczna propozycja w stylu Jane Birkin. Jest to jesienny klasyk, który wraca jak bumerang. Pasuje idealnie w stylizacji z ciepłym golfem i trapezową spódniczką. Cieniowana grzywka ładnie się układa i podkreśla oczy. Sprawdzi się zarówno do kucyka, jak i eleganckiego koczka. Cieniowana grzywka najlepiej prezentuje się na długich włosach, bez cieniowania po bokach. 

 

Grzywka na bok - jak nosić? 

Grzywka na bok to uniwersalne cięcie, które pasuje do każdego kształtu twarzy. Na imprezę może nawet delikatnie zachodzić na oko. Odrobina pianki i lakieru skutecznie podtrzyma włosy przez kilka godzin. Na co dzień, na przykład na uczelnię lub do pracy, taka grzywka ozdobi kok lub pół kucyk. Właśnie ta ostatnia fryzura królowała na ostatnim pokazie Chanel. 

 

Modna grzywka - lekko falowana dla kobiet o kręconych włosach 

Po latach gładkich tafli to łask wracają falowane i kręcone włosy. Dom mody Chanel na sezon jesień-zima 2020/2021 proponuje kręcone włosy do ramion przycięte jak od linijki oraz krótką grzywkę także pod prostą linię, ale o delikatnym skręcie. To duża wygoda dla osób, które z natury mają falowane włosy, które przez lata były niszczone przez prostownice. 

 

Aktualne trendy w temacie włosów to powrót do natury - modne są delikatne kolory, naturalny skręt i oszczędna stylizacja. Najlepsza długość z której można wyczarować dowolną fryzurę to włosy do ramion. Kobiety, które boją się ostrego cięcia, najlepiej jeśli wybiorą opcję z grzywką na bok lub curtain bangs. W każdym momencie można grzywkę podpiąć do góry lub podkręcić w elegancki lok. Decyzję o krótkiej grzywce warto skonsultować z zaufanym fryzjerem. 

 
Więcej o: