Cieniowane włosy. Kto powinien się na nie zdecydować?

Cieniowane włosy są alternatywą dla prostego cięcia. Cieniowanie pozwoli na pozbycie się rozdwojonych końcówek bez konieczności skracania włosów do długości do ramion lub całkiem krótkich. Sprawdź nasze propozycje fryzur na nowy sezon i dowiedz się, jak dobrać cieniowanie do kształtu twarzy.

Cieniowane włosy a rozdwojone końcówki

Nie od dziś wiadomo, że antidotum na rozdwojone i połamane kosmyki to cieniowanie włosów, które dzięki różnej długości lepiej się układają, są lekkie i puszyste. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych przykładów na to jak cieniować włosy w zależności od kształtu twarzy. 

Zobacz też: Rude włosy- naturalne, farbowane. Sprawdź, komu pasują i jak wygląda pielęgnacja

Fryzury: cieniowane włosy dla twarzy pociągłej

Ten na pozór idealny kształt także ma swoje mankamenty, wąska twarz oraz wysokie i długie czoło nie pozwalają na idealnie prostą linię włosów. Kobiety o owalnej twarzy najczęściej chcą ją trochę poszerzyć oraz skrócić czoło. Z pomocą przychodzą fryzury bazujące na cieniowanych włosach, które można:

  • podzielić na warstwy na całej długości
  • pokręcić w delikatne fale
  • przenieść przedziałek na bok 

Idealną inspiracją do tego typu uczesania może być fryzura słynnej aktorki o magnetyzującej urodzie Liv Tyler. 

 

Fryzury: długie włosy przy twarzy kwadratowej

Posiadaczki kwadratowej twarzy mają mocno zarysowaną szczękę, krótkie czoło, twarz jest szeroka i kształtem przypomina właśnie kwadrat. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale właśnie ten typ urody reprezentuje dumnie większość modelek i znanych aktorek: Angelina Jolie, Demi Moore czy Magdalena Frąckowiak- klasyczne piękności, które zrobiły oszałamiające kariery. Kobiety, które nie wiedzą jak dobrać fryzury do kwadratowej twarzy powinny się nimi inspirować. Ich cechą wspólną są długie włosy z cieniowaniem poniżej linii szczęki. 

 

Jakie jeszcze fryzury przy długich włosach będą idealne do kwadratowej twarzy? 

  • proste, gładkie włosy zaczesane w kucyk
  • elegancki pół kucyk plus podkręcone końce 
  • włosy podniesione na grubych wałkach z przedziałkiem z boku 

Fryzury na długie cieniowane włosy- twarz okrągła 

Posiadaczki okrągłej buzi często tną włosy na krótko i dodatkowo wokół decydują się na ostre cieniowane w formie pazurków. Tymczasem baby face doskonale czuje się w towarzystwie fal. Fryzury na długie cieniowane włosy do okrągłej buzi w stylu Seleny Gomez to: 

 

Cieniowane włosy- pielęgnacja

To cięcie ma za zadanie polepszyć kondycję włosa, co nie znaczy, że o cieniowane włosy nie trzeba odpowiednio dbać. Osoby, których włosy mają tendencję do rozdwojonych końcówek powinny używać dedykowanej maski, która zamyka łuskę włosa. Dodatkowo przed każdym prostowaniem lub lokowaniem należy nałożyć preparat chroniący przed wysoka temperaturą. Włosy, które zostały utrwalone lakierem, na drugi dzień można potraktować suchym szamponem i zapleść w romantyczny warkocz.  

W poszukiwaniu inspiracji najlepiej jest podejrzeć jak cieniowane włosy układają gwiazdy. Przy wielkim nazwisku pracuje najczęściej sztab specjalistów, którzy na swoich profilach dzielą się listą fantastycznych trików.

Zobacz wideo Nie potrafisz ujarzmić kręconych włosów? Te warkoczyki rozwiążą ten problem! [ACH EXPRESS]

Zobacz też: Kręcone włosy. Jak o nie dbać? Sposoby na idealne loki

Więcej o: